"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
naeruga katku vastu Huumorigaleriis avati koroona-teemaline karikatuurinäitus (0)
06. november 2021
Autor: Urmas Nemvalts

Eesti Huumorimuuseum koos Eesti Huumoriliiduga avas Tallinna Huumorigaleriis, Rotermanni 8, karikatuurinäituse „K(o)roonitud karikaturistid.“

Autor: Erki Evestus

Giovanni Boccaccio kirjutas 14. sajandi keskel katkupandeemia ajal “Dekameroni”, et üle olla toda ajastut kurnavast tõvest. Nüüd siis, 21. sajandi alguses, on inimesed jälle suletud ühiskonnas, kuid huumorimeel areneb ajaga ja nüüd naeravad erinevate koroonapiirangute, nende pooldajate ja vastaste üle, karikaturistid Erki Evestus, Urmas Nemvalts, Heiki Maiberg, Priit Koppel, Tarmo Vaarmets, Marko Pikkat ja Hillar Mets.

Autor: Priit Koppel

„Eks see koroonakriis on mõjunud masendavalt kõigile, kuid samas ei tohiks ühiskond ikka lõhki minna,“ ütles Eesti Huumorliidu esimees Andrus Tamm. „Vaenamise vastu aitabki kõige paremini huumor, sest lühim tee kahe inimese vahel on nali. Kui koroona narrib karikaturisti ühe korra, siis karikaturist narrib koroonat rohkem kui 9 korda vastu. Ja kõige paremini naerab see, kes naerab viimasena. Püüdke siis ka teie naeruga koroonast üle olla!“ lisas Andrus Tamm.

Karikatuurinäitus on kõigile külastajatele tasuta vaatamiseks üles pandud ja jääb avatuks kuni 2022. a jaanuari lõpuni.

Autor: Heiki Maiberg
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.