"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Kiik: karmimaid piiranguid pole ehk vajagi (3)
06. november 2021
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Albert Truuväärt

Tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul otsustab valitsus  võimalike uute koroonapiirangute kehtestamise pärast lõppeva nädala nakatumisnäitajate selgumist, kuid on ka võimalik, et senisest karmimaid reegleid ei peagi rakendama, vahendab BNS rahvusringhäälingu uudisteportaali.

“Praegu on meie peamine eesmärk saada viiruse levik pidama kehtestatud reeglite täitmise ja vaktsineerimise abil. [Terviseameti koostatud piirangute] pakett, mis jõuaks teisipäeval valitsuskabinetti, tuleb lauale siis, kui me näeme, et kehtestatud reeglitest ei piisa,” ütles Kiik.

Tema sõnul on praegu oluline vaadata, kuidas töötavad seni kehtestatud piirangud ja meetmed, mis annavad lootust selleks, et uusi piiranguid ei olegi vaja.

“Kui vaatame nakatumise numbreid, siis on näha õhkõrna stabiliseerumist. Hetkeseisuga on veel vara öelda, kas see on trendi murdumine või ajutine nähtus. Aga mõne päeva pärast oleme juba targemad,” rääkis minister.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
7. nov. 2021 20:11
https://sonumid.ee/2021/11/02/juristi-nouanne-kui-tootaja-kardab-vaktsineerimist-on-voimalik-kaasata-tootervishoiuarst/ Kui töötaja suunatakse tervisekontrolli ja terviseseisundist tulenevalt ei saa ta jätkata töötamist senises keskkonnas senistes tingimustes, siis väljastab töötervishoiuarst otsuse, et töötaja ei sobi tervislikest põhjustest tulenevalt oma ametikohal jätkama. Antud kontekstis tuleb arvestada ka, et ennast terveks pidav inimene võib olla nakkusohuallikaks teistele, kui ta on vaktsineerimata ning tema tööd ei anna ümber korraldada. Juhul kui vaktsineerimine on antud tööülesannete täitmiseks vältimatu ja vastuvõtul selgub, et töötajal on tervislikust seisundist tulenevalt vaktsineerimine vastunäidustatud, siis väljastab töötervishoiuarst otsuse, et töötaja ei sobi sellele töökohale tervislikul põhjusel. Igal juhul ei saa töötaja ju jätkata, kui riskianalüüsist tulenevalt ei ole teisi meetmeid töötaja ohutuse tagamiseks.
Ilmahuviline
6. nov. 2021 15:09
Loodetavasti ei unustata, et praeguse ilusa ilma tõttu on viirusel olnud raskem levida.
Minu Arvamus
6. nov. 2021 14:18
Kiik: karmimaid piiranguid pole ehk vajagi . . . Hakkab jälle pihta. Piiraku eelkõige viiruse sissevedu riiki, siis saab ka viiruse leviku riigis pidama. Et kui vähe leebemaks läheb, peab pidurit tõmbama, on viga, mis vajab varsti veel suuremaid piiranguid.