"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Raekoja platsi jõulukuusk leiti seekord Kuusalu vallast, kuusepuu pidi olema vähemalt 15 meetrit kõrge (0)
11. november 2021

„Pakkumisi tehti paarikümne jagu. Neist sobivaimaks osutus põhjarannikul Kuusalu vallas kasvav uhke kahar kuusepuu. Valiku tegemisel arvestasime kuuse välimust, hinda ning kaugust Tallinnast,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Valituks osutunud kuusk jääb kahtlemata veel pikaks ajaks pärast aastavahetust piltidel ning mälestusetes kestma.“

Tallinnale esindusjõulupuuks pakutud paarikümnest kuusest osutus kauneimaks Kuusalu vallas kasvav puu. 

Kuusk langetatakse, transporditakse pealinna ja püstitatakse Raekoja platsile neljapäeval, 18. novembril. Seejärel asutakse jõulupuud kaunistama ning ühtlasi jõuluturu avamiseks valmistuma. Jõuluturg avatakse reedel, 26. novembril ning juba sellele järgneval pühapäeval süüdatakse jõulupuul 1. advendi küünal.

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava esindusliku jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku, pakkumisi sai teha oktoobrikuu lõpuni. Linna esindusväljakule jõulupuud otsides seadis Kesklinna valitsus eeltingimuseks, et kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe. Puu kasvukohale olid tingimusteks hea ligipääsetavus ja kaugus Tallinnast mitte enam kui 150 km. Eelnenud kolmel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast.

Kesklinna Valitsus korraldas oma Facebook’i lehel ka seekordse jõulukuuse asukoha äraarvamise mängu. Laekus üle 150 vastuse ja neist umbes kolmandik osutusid õigeks. Õigesti vastanute vahel loositakse välja kolm kuuseehete komplekti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.