"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
mugavalt ja turvaliselt kooli Tallinnas sõidutab õpilasi kolm uhiuut koolibussi (0)
11. november 2021
Tallinna uus koolibuss. Foto: TLT

„Tavapärasel kooliajal sõidab koolibuss pealinnas kolmel liinil: Viimsi keskus – Balti jaam, Tammneeme – Balti jaam ja Tiskre – Balti jaam. See tagab tiheda asustusega äärelinnadest mugava ja kiire ühenduse kesklinnaga, kus paljud õpilased käivad koolis või huviringis. Peale selle saavad koolid busse tellida ka näiteks õpilaste laagritesse viimiseks või ekskursioonidele sõiduks,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

AS Tallinna Linnatransport (TLT) koostöös Tallinna linnaga suunas alates novembrist pealinna ja lähiümbruse kooliõpilasi teenindama uhiuued ja turvalised koolibussid Scania Irizar i4. Erikujundusega koolibusse on koolidel võimalik tellida ka ekskursioonideks.

„Koolibussi kasutamine on õpi­lastele tasuta, selleks peavad nad bussi sisenemisel näitama juhile oma õpilaspiletit. Koolibuss on ka turvaline, sest teisi sõit­jaid sinna ei lasta. Kuid lisaks kõigele oli meile oluline veel see, et koolibussid oleksid vahva välimusega ning vastaksid õpilaste soovidele,“ lisas Belobrovtsev.

Abilinnapea Andrei Novikov lisas, et kindlasti on Tallinna koolibusside näol tegemist Eesti kõige kaasaegsemalte ja turvalisemate koolibussidega – need vastavad kõikidele turvanõuetele ning tagavad liikumisvõimaluse ja ratastooliga sõitjatele. „Kõik kolm bussi on varustatud invatõstukiga ja igasse bussi on lisaks tavareisijatele turvaliselt võimalik paigutada ka kaks ratastoolis reisijat. TLT koolibusside istmed on varustatud kolme punkti turvavöödega. Lisaks oleme koolibussi juhtideks valinud bussijuhid, kellel on pikaaegne kogemus tellimusvedudega ja lastegruppide sõidutamisega,“ selgitas Novikov.

Koolibussid eristuvad linnapildis ka oma välimuselt, sest erinevalt teistest ühissõidukitest on need kujundatud ideekonkursil valitud kavandi järgi, mis on inspireeritud turvaliselt koos reisimisest. Kujunduse autor on loovagentuur Optimist Creative.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.