"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Glehni pargis taastati legendaarne krokodilli kuju (0)
12. november 2021

Glehni pargis on nüüdseks legendaarne krokodilli kuju taastatud ja originaal Kalevipoeg konserveeritud. Krokodilli, õigemini küll lohe teine pea on jälle nähtav ja tema lõuad avatud.

Tegelikult plaanis von Glehn kujudega elustada saksa mütoloogiast Siegriedi võitlust lohega. Rahvasuu ristis aga kujud kohe Kalevipojaks ja krokodilliks. Kalevipoja originaalkuju lasti õhku ja selle mälestuseks rajas Mati Karmin uue kuju 1990. aastal.

“Ja ka selle kuju puhul oli meil vaja teha hooldustöid, kuna skulptuur oli määrdunud ja oli vaja puhastada. Samuti oli vaja hermetiseerida neid kohti, kust võib tekkida oht, et sealt tuleb vesi sisse ja tungib sinna skulptuuri konstruktsioonidesse ja võib hakata lagundama seda skulptuuri, “ selgitas Tallinna linnaplaneerimise ameti peaspetsialist Eero Kangor.

Lohe teine pea mattus lehtede ja mulla alla ning tema lõug oli murdunud. Just niimoodi, maa alt väljumas oligi von Glehn lohe teist pead kujutanud. Skulptuure pesti, graniitkivide vahelised vuugid puhastati ja täideti uuesti seguga. Nikolai von Glehni 180. sünniaastapäeva puhul sai uue valgustuse Glehni palmimaja. Juubeli puhuks valmis ka audioretk “Jalutuskäik Nikolai von Glehni radadel”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.