"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
telemagasin "siin tallinn" Sundja: UNESCO muusikalinna tiitel toob Tallinnale suurt au (0)
12. november 2021

“Suur au on, et saime UNESCO muusikalinna tiitli. Tallinn on tegelikult muusikalinn olnud keskajast saati. Ja kui mõtleme kasvõi laulvale revolutsioonile või laulupidudele, polnud kahtlust, et Tallinn on muusikalinn,” rõõmustas tiitli üle Tallinna kultuuriameti kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja.

Saates „Siin Tallinn“ selgitas Sundja tiitli tagamaid, nimelt on muusikalinn on üks loovlinnade kategooriast: tänaseks on neid linnu üle ilma 300, mis jagunevad seitsmesse eri kategooriasse.

“Tallinn otsustas muusika kasuks, sest see on ju kogu Eesti jaoks hästi oluline. Muusika on Tallinna jaoks väga loogiline kategooria, millesse kandideerida,” selgitas ta.

Sundja osutas, et muusikalinnu on kokku viiskümmend, kuid tiitel oli väga populaarne ja sõel tihe. “Suur au on, et saime UNESCO muusikalinna tiitli. Tallinn on tegelikult muusikalinn olnud keskajast saati. Ja kui mõtleme kasvõi laulvale revolutsioonile või laulupidudele, polnud kahtlust, et Tallinn on muusikalinn,” rõõmustas ta tiitli üle.

Sundja märkis, et selle tiitliga ei kaasne küll otsest rahalist toetust, kuid toob muusika harrastajaile ja professionaalidele lisateenimise võimalusi ning meelitab kultuurituriste, kes saabuvad Tallinna just muusikat kuulama.

“Kindlasti tahame, et muusika linnaruumis oleks tunda. Võibolla võikski mõnel pool linnatänavail mängida vaikne muusika,” arutles ta.

Sundja esitas kindla eesmärgi, et linnaruum ja õues viibimine oleks linlasele justkui teine elutuba, kus on põhjust viibida ning kus meie muusikatipud saaks teistega koos musitseerida ja kasvatada laste ja noorte hulgast uut uus publikut. Ta nimetas ka olulise sammuna Tallinna talendikonkursse, mille raames noored muusikud saavad stipendiumi, mida kasutavad enese loominguliseks arenguks.

Iganädalane telemagasin “Siin Tallinn” on eetris neljapäeviti kell 21.30 Kanalis Duo4.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.