Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Tallinna Keskraamatukogu kutsub koolilapsi lugemisvõistlusele (0)
12. november 2021

Tallinna Keskraamatukogu kutsub Tallinna koolide esimesi kuni üheksandaid klasse osalema lugemisprogrammis “Loeme end teletorni tippu”.

Tallinna 21. Kooli 2.d klass on asunud selle nime tegutsema, et läbida edukalt lugemisprogramm ja saada auhinnaks Tallinna teletorni külastus.
Et teletorni tippu saada, on algklassidel vaja klassi peale kokku lugeda vähemalt 5250 lehekülge, võimalusel ka rohkem, sest võidavad kolm esimest klassi, kel õpilase kohta kõige rohkem lehekülgi loetud. Suurematel klassidel tuleb kokku lugeda 10 500 lehekülge. Tõenäoliselt 2d klassi jaoks ei ole probleem leheküljed kokku saada, sest klassijuhataja sõnul lastele üldiselt lugeda meeldib.

“Kindlasti on popi sarjad nagu LasseMaia, siis on seltskond, kes loeb Potteri raamatuid, see on ka endiselt popp. Siis on Hirmus Henry sarjad, minu meelest on ka tekkinud poistele raamatuid, selles mõttes on küll, mida lugeda,” ütles 2d klassijuhataja Ene Palo.

Ka 2.d klassi õpilane Olivia kinnitab omalt poolt, et raamatuid loetakse meeleldi. “Paula raamatud on huvitavad, Lotte raamat, mis ma olen lugenud, siis ma tahaksin ka Naktsitrallide teist osa lugeda,” rääkis Olivia.

Lugemisprogramm “Loeme ennast Teletorni tippu” on mõeldud esimestele kuni üheksandatele klassidele koososalemiseks, mis on eriti oluline just praegusel ajal, mil palju distantsõpet ja eraldatust.

“Väga oluline, et lapsed tahaksid lugeda ja koos. Terve klassiga lugemine tekitab ühtsustunnet, et me kõik koos saame panustada selle nimel, et jõuda kuhugi. Eriti oluline, et oleme koos ühendatud raamatute ja lugude kaudu,” selgitas Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse oskaonna juhataja Jaanika Tappo.

Tallinna koolide õpetajad saavad end projektis osalemiseks registreerida Tallinna Keskraamatukogu lähimas raamatukogus. Ülesande täitnute vahel loositakse välja ka kohtumised kirjanikega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.