"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
uued koolibussid Bussijuht Jüri: lapsed tulevad sellise hämminguga, et huvitav, kas me sattusime Lux Expressi või Lux Charterisse (0)
15. november 2021

Tallinna linnapildis võib hommikutundidel näha lõbusalt dekoreeritud koolibusse. Bussid toovad lapsi Viimsist, Tammneemest ja Tiskrest linna kooli. Linnapildis eristuvad uued bussid enda väliskujunduse poolest.

Uue koolibussiga on sõit tunduvalt sujuvam, isegi sujuvam kui uutes linnaliinibussides. Seda võisime tõdeda, kui tegime väikese proovisõidu.

“Tulevad sellise hämminguga, et huvitav, kas me sattusime Lux Expressi või Lux Charterisse,” muheles bussijuht Jüri.

Bussi saab paigutada ka kaks ratastooli. Sellega sisse sõitmine on tehtud samuti üsna mugavaks. Bussi võib juba kaugemalt ära tunda, sest sellele tehti erikujundus. Erikujunduse leidmiseks korraldati konkurss ja laiapõhjaline žürii valis võidutöö.

“Mida mina otsisin võidutööst oli just see minimalistlikkus ja võib-olla selline linnaruumi kaunistav töö ja just sellepärast ma arvan, valiti ka see lõpuks,” meenutas žürii liige ja Õpilasesinduste Liidu juhatuse liige Anette Viin konkursitööde hindamist.

Nädal aega on bussid saanud juba linnas sõita. Liinid on samad ja lapsi tuuakse kooli nii Viimsist, Tammneemelt kui Tiskrest. Õpilased on koolibussi juba omaks võtnud.

“Isegi kui nad sõidavad linnaliinibussis ja näevad, et koolibuss saabub, siis nad lähevad linnaliinibussist välja ja kohe lähevad koolibussi,” on uute bussidega rahul TLT juhatuse liige Otto Popel.

Bussid toovad lapsed hommikuti kooli. Sõiduajad võib leida tallinn.ee/koolibuss leheküljelt. Töövälisel ajal aga saavad lasteasutused kasutada busse ekskursioonideks või muudeks sõitudeks. Miks aga Tallinnale üldse koolibusse vaja on?

“Kui me kunagi selle projektiga alustasime, siis oli mõte selles, et just nendest piirkondadest, kus sageli tuuakse lapsi kooli autoga, panna spetsiaalne buss käima. Sageli nägime, et vanem sõitis linna vaid selleks, et laps kooli tuua ja siis sõitis tagasi,” rääkis koolibussi loomise asjaoludest Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Bussides on turvavööd ja mitmed mugavused, teiste hulgas ka USB laadija. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.