"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Iraak alustab neljapäeval oma kodanike repatrieerimist Valgevenest (1)
15. november 2021
Foto: Scanpix

“Iraak korraldab 18. novembril esimese lennu neile, kes soovivad vabatahtlikult Valgevenest naasta,” ütles Iraagi välisministeeriumi kõneisik Ahmed al-Sahaf.

Iraagi valitsus korraldab neljapäeval oma Valgevene-Poola piirile lõksu jäänud kodanikele “vabatahtlikkuse alusel” repatrieerimislennu, vahendab BNS.

Välisministeeriumi esindaja ei täpsustanud, kui palju inimesi pääseb Minsk-Bagdadi lennule, kuid ütles, et Iraagil on andmeid 571 piiril viibiva kodaniku kohta, kes on valmis vabatahtlikult naasma. 

Valgevene-Poola piiril viibib tuhandeid Lähis-Ida migrante, kellest suur osa on Iraagi kurdid. Regulaarlennud Bagdadi ja Minski vahel peatati augustis, Valgevene diplomaatilised esindused Bagdadis ja Iraagi Kurdistani pealinnas Arbilis on olnud suletud üle nädala. 

“Need meetmed on vähendanud iraaklaste suundumist Valgevenesse, kuid probleem on selles, et osa Iraagi kodanikke sõidab nüüd Minskisse Türgi, Katari, AÜE ja Egiptuse kaudu,” ütles Sahaf. 

Türgi keelustas reedel Süüria, Iraagi ja Jeemeni kodanike pääsu oma lennujaamadest Valgevenesse, Süüria eralennufirma Cham Wings Airlines peatas laupäeval lennud Minskisse. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

variant
15. nov. 2021 20:08
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/lukasenka-voit-hubriidsojas-saksamaa-linnad-tahavad-migrandid-omale-votta-valgevene-lubab-nad-kohale-viia/ Lukašenka võit hübriidsõjas: Saksamaa linnad tahavad migrandid omale võtta, Valgevene lubab nad kohale viia.