"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Lasnamäe eakate loengusarjas tuleb juttu linnaosa ajaloost (0)
15. november 2021
Foto Ksenija Kurs

Lasnamäel iganädalane tasuta eakatele mõeldud filmi- ja loengusari „Kuldne sügis“ hakkab lõppema ning viimased loengud räägivad Lasnamäe tsaariaegsetest kindlustest ja arheoloogiliste väljakaevamiste tulemustest.

„Lasnamäe „Kuldne sügis“ sai meie eakatelt sooja vastuvõtu ning pakkus võimalust omandada uusi teadmisi erinevatel teemadel ja nautida filmikunsti. Viimases kahes loengus keskendume linnaosa minevikule ning räägime Lasnamäe ajaloo vähetuntud aspektidest,“ ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Teisipäeva keskpäeval algab loeng „Peeter Suure merekindlus ja selle jäljed Lasnamäel,“ mida annab ajaloolane Robert Treufeldt. Sarja viimase, 30. novembril algusega kell 12 toimuva loengu teema on Lasnamäe kultuskivid ning seda kannab ette arheoloog Peeter Talvar. 

Loengud on tasuta ning eelregistreerimine pole vajalik. „Kuldse sügise“ sarja loengud toimuvad Lindakivi kultuurikeskuses. 

Lisaks loengutele näidatakse sarja raames ka filme, ja seda Ülemiste keskuse Apollo kinos. 23. novembril algusega kell 11 linastub järjekordne film James Bondi sarjast „007: Surm peab ootama“.

Tasuta filmi vaatamiseks on vaja eelnevalt registreerida kas helistades numbritel 645 7702 või 645 7719 või kirjutades aadressile lasnamae@tallinnlv.ee. Tegemist on „Kuldne sügise“ sarja viimase filmilinastusega. 

Kohapeal kontrollitakse isikuttõendava dokumendi alusel ka koroonatõendeid ja seanssidel tuleb kanda maski. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.