"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
pane tähele Tänasest alaneb üritustele lubatud inimeste piirarv (0)
15. november 2021
Foto: Scanpix

Vastavalt valitsuse möödunud nädala korraldusele väheneb esmaspäevast nii sise- kui ka välitingimustes toimuvatele üritustele lubatud inimeste piirarv.

Kui seni võis sisetingimustes toimuval üritusel COVID-tõendi esitamisel osaleda kuni 6000 ning välitingimustes kuni 12 000 inimest, siis alates esmaspäevast on siseruumides lubatud kuni 1000 ja õues kuni 2000 osalejat. Muudatus on vajalik, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja koroonaviiruse leviku ohtu olukorras, kus Eesti nakatumisnäitaja ja haiglaravil viibivate COVID-19 patsientide arv on väga kõrgel tasemel.

Piirarv ei puuduta ürituse korraldajaid, töötajaid ega esinejaid, vaid kehtib üksnes osalejatele ja pealtvaatajatele. Lisaks piirarvu järgimisele tuleb üritustel ja tegevustes täita ka desinfitseerimise, hajutamise ja maski kandmise nõuet.

Kehtiva korralduse kohaselt saavad kontrollitud tegevustes osaleda vaktsineeritud või COVID-19 läbi põdenud täiskasvanud ning vaktsineeritud, läbipõdenud või nõuetekohaselt testitud lapsed ja noored.

Möödunud nädala neljapäevase korraldusega täpsustas valitsus ka vanusepiiri, millest alates alaealistele tõendamisnõue kehtib. Kui seni nõuti kontrollitud tegevustes vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendamist alates 12. eluaastast, siis edaspidi on see piir 12 aastat ja kolm kuud. Kuna lapsed saavad end vaktsineerida alates 12-aastaseks saamisest ning Pfizeri vaktsiiniga kulub täieliku vaktsineerituse saavutamiseks kaheksa nädalat, võimaldab muudatus lastel vaktsineerimiskuuri lõpetada enne, kui tõendamisnõue neile kehtima hakkab.

Samuti laiendas valitsus erandit, mille kohaselt saavad õpilased teatud tegevustes osaleda vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset testitulemust tõendamata. Lisaks huviharidusele, sportimisele, treenimisele ja täiendkoolitusele hakkab erand kehtima õppekavajärgsetele klassikülastustele muuseumides ja näitustel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.