"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Too oma vanad korralikud asjad kogumisautosse! (1)
15. november 2021

Uuskasutuskeskus koostöös Tallinna linna Strateegiakeskusega annab sinu seisma jäänud rõivastele, jalatsitele, mänguasjadele, nõudele, spordivahenditele jm uue elu peredes, kes neid vjavad.

Novembri eelviimane nädal on üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Teiste keskkonnast hoolivate tegevuste seas on sel nädalal hea võimalus anda uuele ringile oma seisma jäänud, kuid ikka veel heas korras asju. Nii toimides ennetame prügi teket ja anname korralikele asjadele uue võimaluse kellegi teise juures.

Asjade mugavaks taaskasutusse andmiseks teeb Uuskasutuskeskuse kaubik 22.-27. novembrini kogumisringe üle linna, peatudes nii Kristiines, Uues Maailmas, Pelgulinnas, Haaberstis, Lasnamäel kui ka Nõmmel.

Kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemat kodutehnikat. Samuti võib julgesti annetada hooajaväliseid kaupu, näiteks talvel suveriideid ja hobitarbeid ning suvel talveasju.

Mööbli jaoks telli eraldi kaubik

Uuskasutuskeskus ei võta turvalisuse kaalutlusel vastu turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite. Samuti katkiseid asju, sest keskus neid ei paranda. Lisaks võib katkine ese olla ohuks järgmisele kasutajale.
Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua mööblit, vaid tellida selleks koju eraldi kaubik. Korraliku mööbli ja suurema kodutehnika uuele ringile andmiseks saab Tallinnas ja selle lähistel järele kutsuda tasuta kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee või tel 5553 3001.

Heas korras liigseks muutunud asju saab ära tuua ka kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse nende lahtiolekuaegadel. Lisaks on Tallinna suurimates kaubanduskeskustes, nagu Ülemiste, Rocca al Mare ja Kristiine, mugavad uuskasutuskapid ning Balti jaamas 24/7 iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja. Täpsem info nende kohta veebis www.uuskasutus.ee

Uuskasutuskeskus suunab kõik heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus oma kaupluste ülalpidamiskulud ja laieneb võimalusel üle Eesti, et korduskasutus kõigile mugavaks teha. Üle Eesti on Uuskasutuskeskusel kokku 16 poodi, neist pooled asuvad Tallinnas. Samuti on keskusel oma e-pood.

Toetab suurperesid ja naiste varjupaiku

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Talve hakul on annetustena väga oodatud meeste soojad rõivad ja jalanõud. Uuskasutuskeskus toetab nendega Tallinna sotsiaaltöö keskuse kaudu peavarjuta inimesi. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, et leida rakendust erinevatele kogutud materjalidele.

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub järgmiselt:

• 22.11 kella 12-13 Kristiines Räägu pargi juures (Nõmme tee 52) ja kella 13.30-14.30 Uues Maailmas kohviku Kohalik juures (Koidu 82)
• 23.11 kella 12-14 Kakumäe Selveri parklas (Rannamõisa tee 6).
• 24.11 kella 16-18 Nõmme tervisekeskuse ees (Jaama 11).
• 25.11 kella 12-–14 Pelgulinna Selveri parklas (Sõle 51).
• 27.11 kella 11-12 Lasnamäel Smuuli Maxima XX ees (J. Smuuli tee 9) ja kella 12.30-13.30 Läänemere Selveri parklas (Läänemere tee 28).

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sirje
23. nov. 2021 07:11
Tore ja väga vajalik ettevõtmine,võikdite ka Loole tulla, arvan,et ka siin on inimestel asju ja riideid mida ära anda.