"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Pirital algas lehekottide tasuta äravedu (0)
16. november 2021
Foto: Pirita LOV

„Pirital algas lehekottide tasuta äravedu, mis kestab kuni 5. detsembrini. Kokku veetakse ära ümmarguselt 23 000 lehekotti. Kampaania ajal registreerus 1758 kinnistut, mis on poolesaja võrra rohkem kui möödunud sügisel. Kotte kokkuriisutud lehtedega on umbes 1500 võrra mullusest rohkem,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Kolme nädala jooksul tuleb ära vedada ligi 350 tonni puulehti.

Lehekottide kampaaniale registreerus ligi 1600 kinnistut, äravedamist ootab pea 350 tonni puulehti.

Lehekottide äravedu toimub asumite kaupa. 15.–21. novembrini veetakse lehekotid ära Merivälja asumist, 22.–28. novembrini Mähe, Laiaküla, Kloostrimetsa, Lepiku, Iru ja Pirita asumist ning 29. novembrist 5. detsembrini Kose ja Maarjamäe asumist.

„Ära viiakse ainult registreeritud lehekotid. Kottidesse tohib panna vaid aia- ja haljastujäätmeid. Äraveo sujumiseks tuleb kinni seotud suuga lehekotid tõsta kinnistu aia taha,” tuletas linnaosavanem meelde.

Lehekotte veab ära GT4U Eesti OÜ, vedu läheb maksma ligikaudu 23 000 eurot.

Iga kinnistuomanik saab ka ise haljastujäätmeid jäätmejaama viia. Biolagunevaid aia- ja haljastujäätmeid võetakse jäätmejaamades korraga eraisikutelt tasuta vastu kuus 100-liitrist kotitäit päevas. Jäätmejaamade info tel 616 4000 ja www.jaatmejaam.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.