"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Pirital koguti elanikelt üle 14 tonni ohtlikke jäätmeid (0)
17. november 2021
Foto: Pirita LOV

„Üha rohkem Pirita elanikke kasutab võimalust tasuta vabaneda kodumajapidamises tekkinud ohtlikest jäätmetest. Suurema osa jäätmetest moodustavad värvi- ja lakijäätmed ja elektroonika,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Sel aastal on Pirita elanikud toonud ohtlike jäätmete kogumisringile 14 435 kg jäätmeid, kogumisautole tõi jäätmeid 432 inimest.

Sügisel koguti Pirital kokku 6648 kg ohtlikke jäätmeid ja kogumispunktides käis 222 elanikku. Kevadisel ringil toodi kogumisautole 7787 kilo ohtlikke jäätmeid ja kaheksas kogumispunktis käis 210 inimest.

„Puhta ja rohelise elukeskkonna hoidmiseks on ringmajandus väga oluline ja mul on hea meel, et piritalaste keskkonnateadlikkus on aastatega suurenenud. Viies ohtlikud jäätmed kogumisautole või jäätmejaama, ei satu need olmejäätmete hulka ega loodusesse, vaid võetakse taaskasutusse ja saadetakse materjalidena uuesti ringlusesse,” märkis Liinat.

2020. aastal koguti Piritalt kahe ringi peale kokku 9984 kilo ohtlikke jäätmeid, tänavu 14 435 kilo.

Ohtlike jäätmete kogumisring toimub linnaosas kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Muul ajal saab ohtlikke jäätmeid ära anda Tallinna jäätmejaamades.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.