"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Homme saabuv Raekoja platsi jõulukuusk avab Tallinna jõuluhooaja (0)
17. november 2021
Foto: Ilja Matusihis

Advendiaja ootuses saab Tallinn ka sel aastal kaunistatud piduliku talvevalgustusega – jõulukaunistused ja erinevad valguslahendused paigaldatakse nii vanalinna kui ka kõikjale üle linna, niisamuti saab külastada jõuluturgu, nautida uisutamisrõõme erinevates uisuparkides ja võtta osa paljudest erinevatest sündmustest.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pöörab linn ka sel aastal tähelepanu eelkõige erinevatele välisündmustele ja valguslahendustele.

„Nagu eelnevatel aastatel, soovime ka tänavu, et jõulud oleksid tallinlastele erilised. Positiivseid emotsioone pakub jõuluvalgustus mitte ainult vanalinnas, vaid igas linnaosas, sest erilised valguslahendused rõõmustavad linlasi üle Tallinna. Sel aastal tähistame 580. aastat Tallinna jõulupuu traditsiooni algusest, nimelt püstitati esimene avalik jõulukuusk Euroopas ja ka terves maailmas teadaolevalt just Tallinnas. See traditsioon on meie jaoks tähtis ka praegu,“ rõhutas linnapea.

„Ka sel aastal tuleb meie Euroopa parimaks tunnistatud jõuluturg, mis jääb avatuks kuni 2. jaanuarini. Saame lubada, et tallinlasi ja külalisi ootab sisukas ja mitmekülgne jõuluprogramm, et tuua jõulurõõmu, aga toetada ka vanalinna ettevõtlust. Jõulupuu – ja jõulumeeleolu koos sellega – jõuab Raekoja platsile juba homme. Ent selleks, et me saaksime kõik koos piirangutevabalt ja ühiselt jõuluaega nautida, on oluline, et hoiaksime praegust koroonaviiruse langustrendi.“

Esimesest avalikust jõulukuusest Tallinnas möödub tänavu 580 aastat. Raekoja platsile püstitatakse jõulukuusk juba homme, 18. novembril ja esimene advendiküünal süüdatakse sellel 28. novembril. Tänavune esinduskuusk saabub Tallinnasse Kuusalu vallast. Sellele lisaks paigaldatakse vanalinna tänavatele tuledega kaunistatud minikuused, mida on kokku ligi 250. Säravaid jõulupuid saab näha ka Vabaduse väljakul, Niguliste kirikus ja Paksu Margareeta külastuskeskuses.

Lisaks pidurüüs tänavatele kerkib Raekoja platsile traditsiooniline jõuluturg, mida tunnustati kaks aastat tagasi Euroopa parima jõuluturuna. Tallinna jõuluturg avatakse tänavu 26. novembrist ja jääb jõulurõõmu pakkuma kuni 2. jaanuarini 2022. Turg on avatud iga päev kell 12-19, kuid hilisõhtused jalutajad saavad turukioskitest kuumi jooke soetada veel kuni kella 22-ni.

Vanalinna käigud ja väravad ehitakse vanikutega, tänavad lühtrite ja valguskettidega, paljud puud ja hekid saavad kaunistuseks valgusketid ja muud valgusehted. Katariina Gildi galeriistuudiod on advendiaja nädalalõppude õhtuti kaunistatud küünlavalgusega ning Patarei Merekindluse ajaloolistel müüridel saab alates 12. novembrist õhtustel täis- ja pooltundidel nautida viieminutilist valgusetendust.

Samuti täitub vanalinn taas igal laupäeval „Elavate akende“ kaudu muusikaga, esimene kontsert toimub 27. novembril Viru tänaval. Ka Hopneri maja mitmekesise jõuluprogrammi raames toimuvad kontserdid, erinevad töötoad ja palju muud põnevat. Vanalinnas saab osa nii jõulusõimede väljapanekutest kui näitustest ja ekskursioonidest, ühtlasi saab sõita nii karusselli kui kahekorruselise jõulubussiga. Kohvikud ja restoranid pakuvad taaskord külastajaile jõuluhõngulisi maitseelamusi.

Järgemööda avatakse linnas ka uisuväljakud, mis pakuvad uisutamisrõõmu kogu perele. Laupäeval, 20. novembril kell 11 avatakse Harju tänaval Vanalinna uisupark ja kell 12 avatakse liuväli Vilde spordipargis aadressil Vilde tee 69. Nädal hiljem, 27. novembril kell 11.00 avatakse Nõmme Gümnaasiumi hoovil aadressil Raudtee 73 ka Nõmme uisuplats. Tallinna kõige uuem ja nüüdisaegsem vabaõhuliuväli avatakse hiljemalt detsembri alguses Tondiraba pargis aadressil Varraku 18.

Lisainfo jõulusündmuste kohta: https://www.visittallinn.ee/est/külastaja/jõulud

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.