"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Stroomi ranna mängualale saabub uus laev Santa Maria (0)
17. november 2021

„Stroomi ranna mängualade külastatavus on aastaringselt suur, mistõttu tekkis vajadus ja ootus suurema ja mitmekülgsema laeva järele,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. „Senine piraadilaevake sõidab kevadel Pikakari randa, kus uuendatakse ranna mänguala.“

Sel nädalal algasid Põhja-Tallinna Stroomi rannapargis mänguala ehitustööd, mille käigus eemaldatakse senine piraadilaev. Selle asemele saabub peagi suurem mängulaev Santa Maria, mis sobib mängimiseks ja ronimiseks nii väikestele kui ka suurematele lastele. 

Uus laev Santa Maria on senisest piraadilaevast poole pikem ja kõrgem, sellepärast laiendatakse ka Stroomi mänguväljaku liivaala. Kolme masti ja purjedega laeval on kolm erinevat liumäge, 5 varikatusega platvormi ning 26 mänguseina. Laeva saab siseneda kaheksast kohast, millest kolm on võrguga sisenemised. Lisaks pääseb laeva astmetega kaldteelt, ronimisköiega, trepist ning aukude ja kividega  ronimisseina abil.

Laeval on kaks võrkseina ronimiseks, 8 erinevat silda, üks tasakaalualus, üks  tuletõrje laskumistoru, keerlev võrksild ja veel erinevaid atraktsioone.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.