"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vaata kava Tänasest hakkab PÖFF näitama võistlusfilme (0)
17. november 2021
"Yanagawa". Foto: kaader filmist

India filmi „Inimene ja pilv” maailmaesilinastus juhatab täna õhtul sisse Pimedate Ööde filmifestivali võistlusprogrammid.Mees hakkab armastama… pilve. Just nõnda intrigeerivalt algab Abhinandan Banerjee sürreaalne ja poeetiline lugu suurlinna üksindusest, mis avab tänavuse debüütfilmide võistluse. VAATA KAVA!

“Inimene ja pilv”. Foto: kaader filmist

Kaugelt maalt pärit filmi autor saabus koos produtsent Bauddhayan Mukherjiga Tallinna juba eile.
Festivali must vaip rullitakse lahti Tallinna kinos Coca-Cola Plaza, kus kuni 25. novembrini jõuab ekraanile 20 debüütfilmi – kokku on kavas kümme maailmaesilinastust, üheksa rahvusvahelist esilinastust ja üks Euroopa esilinastus. Kõiki võistlusfilme saab näha ka Tartu publik.

Ka põhivõistlusprogrammi avab täna õhtul eksootilise hõnguga film, hiinlase Zhang Lu „Yanagawa”, milles kaks üksteisest lahku kasvanud venda võtavad ette reisi Jaapanisse, et otsida üles naine, keda nad kunagi ammu armastasid. Zhang Lu on filmimaailmas tuntud nimi, kelle varasemad filmid „Kõrbeunistus”, „Tumeni jõgi” ja „Vaikne unelm” on linastunud menukalt ka PÖFFil.Filmi tuleb Eestisse esitlema produtsent Liuying Cao.

Kokku on põhivõistlusprogrammis 19 filmi, neist seitsme puhul on tegu maailma-, kümne puhul rahvusvahelise ja kahe puhul Euroopa esilinastusega. Kavas on näiteks selliste nimekate autorite tööd nagu hollandlane Alex van Warmerdam või ungarlane György Pálfi.

Põhivõistlusprogrammi filme hakkavad hindama Francis Annan (Suurbritannia), Nisan Dağ (Türgi) , Eugen Tamberg (Eesti), Ulrich Thomsen (Taani), Teoniki Rożynek (Poola) ja Piret Tibbo-Hudgins (Eesti). Žürii tööd juhib Briti produtsent, Euroopa Filmiakadeemia esimees Mike Downey.

Debüütfilmide võistlusprogrammi žüriis on Jayro Bustamante (Guatemala, žürii esimees), Elfar Adalsteins (Island), Mostofa Sarwar Farooki (Bangladesh), Paul Thiltges (Luxembourg) ja Evelin Penttilä (Eesti).

Võitjad kuulutatakse välja 27. novembril aset leidval lõputseremoonial. Põhivõistlusprogrammi grand prix´ rahaliseks väärtuseks on esimest korda 20 000 eurot, mille paneb välja Tallinna linn. Debüütfilmide võidutöö auhinnaks on 5000 eurot, mille paneb välja National Geographic.

Kokku saabub Pimedate Ööde filmifestivalile ja filmitööstusüritusele Industry@Tallinn & Baltic Event üle tuhande väliskülalise, sealhulgas enamiku võistlusfilmide autorid. Rakendatakse rangeid ohutusreegleid, sealhulgas külaliste täiendavat testimist pärast Eestisse saabumist.

Pimedate Ööde filmifestival leiab tänavu aset 12.–28. novembrini. Põhivõistlusprogrammi kohta vaata: https://poff.ee/pohivoistlusprogramm-1/.
Debüütfilmide võistlusprogrammi kohta vaata: https://poff.ee/debueuetfilmide-voistlusprogramm/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.