"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Noblessneris avati skulptuur "Vanad head ajad" Skulptor Edith Karlson: sellise juraka püsti panemine nõuab väga palju julgust (0)
18. november 2021

Noblessneri väljakul avati hiiglaslik alumiiniumist skulptuur „Vanad head ajad“. Kuju on Edith Karlsoni loomingust ning pakub linnaruumis võimalust mõlgutada mõtteid aja üle enne meid.

Dinosauruse kuju on suurim alumiiniumist skulptuur Baltikumis ning ei jää palju alla ka maailma suurimale. Samuti on see üks väheseid suuri kunstiteoseid, mis on valmistud erasektori algatusel. Viie meetrine kuju sümboliseerib autori Edith Karlsoni jaoks julgust.

Vaata galeriid (35)

“Siin on kihistusi väga palju,” ütles skulptuuri “Vanad head ajad” autor Edith Karlson. “Tänane päev on minu jaoks märgiline sündmus. Sellise juraka püsti panemine nõuab väga palju julgust ja usaldust. Umbes sama palju, kui suur see dinosaurus ise on. Ma väga loodan, et see on inspiratsiooniks nii tellijatele kui ka kunstnikele. Minna julgelt peale ja unistada suurelt, kuigi mul on siiani raske uskuda, et see tõesti teoks sai.”

Auhinnatud skulptor Karlsoni teoste hulgast võib tihti leida loomi. Allegooria loomade figuurides peegeldab autori jaoks enamasti hirme, mida ühiskonnas toimimine tekitab.

“Praegu on materjalide kriis ja seda kuju tehti füüsiliselt juuli kuust kuni viimase päevani välja,” sõnas Temnikova & Kasela galerii kaasasutaja Olga Temnikova.

Viie meetrine skulptuur valmis Leipzigi muuseumis ning teostajate sõnul ei jää see viimaseks mida Noblessneri pulbitseva elu keskel tulevikus näha on.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.