"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Töövarjupäev koos Jüri Ratasega Tallinna 21. Kooli õpilane Oskar: kõige põnevam oli politsei ja lasketiiru külastamine (0)
18. november 2021
Oskar.

“Ma osalesin hiljuti ka Euroopa parlamendi üritusel ja üks osa sellest üritusest toimus Riigikogus, kus siis avakõne pidas Jüri Ratas. Mulle jäi sellest kõnest sügav mulje ja seepärast ma otsustasin tulla töövarjupäevale, et tema kohta rohkem teada saada,“ sõnas Tallinna 21. Kooli õpilane Maria.

Täna oli Riigikogu esimehel Jüri Ratasel suisa neli töövarju. Kaks õpilast Tallinna 21. Koolist ja kaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumist. Jüri Ratast ajendas noori valima peamiselt soov näha Riigikogu tööd lähemalt.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Laura sai võimalusest teada netist: “Ma leidsin sellise lehe nagu tagasikooli.ee ja seal tuli tema nimi ette. Kohe kui ma nägin seda, mõtlesin, et kui mul on võimalus ikka tulla, siis peaks selle võimaluse ära kasutama.”

“Tahtsin näha elu Riigikogus, näha tavalist argipäeva või siis mitte nii tavalist, aga tahtsin näha istungit, milline näeb välja kõige tavalisem istung ja tahtsin näha, kas see sobiks mulle – see tööpäev,” kirjeldas Tallinna 21. Kooli õpilane Oskar.

Tänase päeva muljed olid pea igaühel erinevad. Kõik olid aga seda meelt, et päev oli üsna tihe.

“Tegelikult on kõik sündmused väga põnevad, uued kogemused ja väga tihe graafik – kõik on põnev olnud,” ei osanud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Merily ühtki konkreetset sündmust välja tuua.

Maria seevastu pidas parimaks välissuhtlust: “Minu jaoks oli väga südantsoojendav Läti saatkonna vastuvõtt ja saatkonna külastus. Käisime neile iseseisvuspäeva puhul õnne soovimas ja see oli selline väga meeldiv visiit.”

Oskarile meeldis Politsei- ja Piirivalveamet: “Esimene asi, mida me hommikul tegime – käisime Politsei- ja Piirivalveametis külas. Väga-väga informatiivne ekskursioon oli ja saime tulirelva katsuda lasketiirus muidugi.”

“Väga-väga tegusalt on läinud. Hästi tihe graafik on olnud. Minu jaoks kõige meeldejäävam ja kõige põnevam hetk oli Riigikogu istung, sest seda oli põnev vaadata,“ tunnistas Laura.

Siiski polnud tänane päev noorte ärgitamiseks poliitikasse tulla, leiab Riigikogu esimees Jüri Ratas.

“Ma jagasin tegelikult seda kogemust, mida ma igapäevaselt töö juures teen. Noored seda nägid ja see, milliseks kujuneb nende edasine elutee, see on ikka iga inimese oma otsus. Nende soov oli tulla töövarjuks ja võibolla see andis sellist tunnetust avalikust sektorist, tunnetust Riigikogu tööst ja kohaliku tasandi volikogu tööst,” kõneles Jüri Ratas.

„Noored võiksid tulla poliitikasse, kui nad on ülikoolis käinud,“ ütles Jüri Ratas.

“Kui neil on soov oma kodukandi osas kaasa rääkida volikogu tasandil ja miks mitte Eesti osas riigi tasandil, siis see poliitika on üks võimalus, aga ma arvan, et see võimalus peaks tekkima ikka peale õpinguid ülikoolis ja seda tuleb väga tõsiselt kaaluda, sest olgem ausad, et poliitika ei ole ainult selline käesurumine, see on selline, milleks inimene peab valmis olema, siin on ka raskemaid hetki,” sõnas Ratas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.