"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Tallinna kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad nüüd ka nädalavahetustel (0)
18. november 2021
Foto: Scanpix

„Linn koostöös erameditsiiniteenuse osutaja Confidoga käivitas alates 8. novembrist kodusvaktsineerimise teenuse, et kaitsesüsti saaksid ka need inimesed, kes omal käel vaktsineerima minna ei saa. Teenus on osutunud sedavõrd populaarseks, et lisasime järjekordade lühendamiseks veel ühe vaktsineerimisbrigaadi ja kui algselt oli plaanis külastada patsiente üksnes tööpäevadel, siis nüüd otsustasime seda teha ka nädalavahetustel,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Ühtlasi lisandus sellega täiendavaid vabu aegu, nii et julgustan inimesi vajadusel kindlasti oma vaktsineerimise soovist teada andma.“ 

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, saab Tallinnas vaktsineerimisbrigaadi koju kutsuda. Patsiente teenindavad kolm brigaadi seitse päeva nädalas.

Kodusvaktsineerimise aja saab broneerida telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad iga päev kell 9–18. Alates 4. novembrist on eelregistreerunud 528 inimest.      

Meditsiinitöötajad tulevad kokkulepitud ajal inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jälgivad 15 minuti jooksul inimese seisundit. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks ise mõnda vaktsineerimispunkti minema või saadakse teinegi doos kodus.

Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning alates 18. eluaastast ka ühedoosilist Jansseni vaktsiini.

Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Lähtuvalt immunoprofülaktika ekspertkomisjoni seisukohast on Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoosideks kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.