"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
PÖFFi võistlusprogramm on alanud ning toob Eestisse üle tuhande väliskülalise (0)
19. november 2021
Albert Truuväärt

Pimedate ööde filmifestival on täies hoos ning siiani on kõik läinud suuremate viperusteta. Nüüd on alanud ka võistlusprogramm, mis meelitas Eestisse üle 1000 väliskülalise. Läbi mitmefaasilise tervisekontrolli on enamus neist juba kohale jõudnud.

Kodumaine festival PÖFF tähistab tänavu 25.juubelit. Algselt loodud protestist Eesti kinode üheplaanilise repertuaari vastu, kus Hollywoodi filmid üksi ilutsesid. Tänaseks aga A-kategooria filmifestival, mida võrreldakse maailmakuulsate suurüritustega nagu Berliini või Veneetsia filmifestivalid, kuhu väliskülalistel on au tulla.

Eile õhtul oli meil PÖFFil filmi maailma esilinastus, mida me väga kaua ootasime kuna tulime kaugelt Indiast,” ütles filmi “Inimene ja pilv” režissöör Abhinandan Banerjee. “Kuna ka meie lugu keerleb pilve temaatika ümber, ütlesin tihti kaaslastele, et festivalile minek peab sujuma nagu pilvitu taevas. See oli väga pingeline olukord, kuna olime skeptilised ja me ei teadnud lõpuni kas jõuame siia päriselt kohale.”

India rezisööri jaoks on tegu esimese täispika filmiga mille tegemine võttis algideest lõpptulemuseni aega 4 aastat. Mõistagi on suur töö ära tehtud ning filmi linastused autoritele emotsionaalsed, õnneks pole enamus neist sellest hetkest ilma pidanud jääma.

“Praktiliselt kõik filmid on esindatud külalistega,” sõnas PÖFFi asutaja ja juht Tiina Lokk. “Tõsi on see, et covidiga seoses nad vahetuvad aeg-ajalt, mõni film on jäänud ka ilma, näiteks Hollandlased ei jõudnud kohale. Eks see Covid meid natuke peksab aga tegelikult on lugu nii, et üks jääv tulemata ja kolm tuleb.”

PÖFFi puhul on tegu hajutatud üritusega, seansid samal ajal ei alga, kõigile on tagatud enesekaisevahendid ja väliskülalistele tehakse topelttestimist, kuid ka külastajad ise valvsad. Õnneks on korraldusliku poole pealt kõik hästi ning kuigi olukord on tavapärasest närvilisem on õnn, et festival üldse toimuma sai.

“Kuni järgmise kolmapäevani peame kuidagi elus püsima, siis võib öelda, et peaaegu tehtud!” lisas Lokk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.