"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Valgevene kinnitusel ööbis 2000 migranti logistikakeskuses (1)
19. november 2021
Scanpix

Umbes 2000 migranti, kes olid olnud Valgevene-Poola piiri ääres külma käes laagris, veetsid nüüd öö logistikakeskuses pärast seda, kui piirivalve oli laagriala puhastanud, teatas reedel riiklik uudisteagentuur Belta.

Tuhanded peamiselt Iraagi kurdidest migrandid olid seal veetnud kuid. Valgevene piirivalve teatas neljapäeval, et puhastas 2000 inimese omaalgatuslikult püstitatud laagri, viies asukad üle piiri lähedal asuvasse angaari.  

Üle 1000 inimese paigutati sinna juba teisipäeva öösel.

Belta avaldas reedel fotod mattidel puhkavatest inimestest, kirjutades, et “paljude jaoks oli see esimene soe öö”.

Minsk kinnitas neljapäeval, et Valgevenes on umbes 7000 migranti. Valgevene väidab, et võtab vastutuse umbes 5000 migrandi koju saatmiseks ja eeldab, et Euroopa Liit loob “humanitaarkoridori” Saksamaale, et vastu võtta umbes 2000 migranti. 

Saksamaa lükkas väite osa migrantide vastuvõtmisest kiirelt ümber.

Iraqi Airwaysi lennuk viis neljapäeval Bagdadi korraldatud esimese repatrieerimislennuga 431 inimest kodumaale tagasi. 

Valgevene president Aleksandr Lukašenko ja ta liitlane Venemaa president Vladimir Putin eitavad Lääne süüdistusi, et Valgevene on migratsioonikriisi tahtlikult korraldanud, süüdistades hoopis Poolat, kes keeldus inimesi vastu võtmast. 

Poola ajakirjanduse väitel on alates kriisi algusest augustis vähemalt 11 migranti surnud. 

Neljapäeval teatas Poola vabaühendus süürlastest lapsevanematest, kelle aastane laps suri pärast kuu aega kestnud metsas ööbimist. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
19. nov. 2021 12:56
Valgevene väidab, et võtab vastutuse umbes 5000 migrandi koju saatmiseks ja eeldab, et Euroopa Liit loob “humanitaarkoridori” Saksamaale, et vastu võtta umbes 2000 migranti. Lukašenko koristagu ikka oma saast ise enda järelt.