"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Soome laenab Eestile üle 130 000 vaktsiinidoosi (1)
20. november 2021
Ilja Matusihis

Soome valitsus otsustas neljapäeval, et Eestile annetatakse üle 130 000 doosi koroonavaktsiini.
 
9. novembril palus Eesti Euroopa liidu liikmesriikidelt abi vaktsiinide hankimisel. Abikäe ulatasid meie põhjanaabrid, kes loovutavad ligikaudu 130 000 doosi Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiini, kirjutab Postimees.

Vaktsiin peaks üle lahe Eestisse jõudma novembri lõpuks, teatab Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeerium.

Vastutasuks on Eesti lubanud Soomele sama arvu vaktsiinidoose annetada järgmise aasta veebruaris.

Postimees kirjutas 9. novembril, et suur huvi tõhustusdooside vastu on märkimisväärselt kahandanud terviseameti Pfizeri vaktsiini laovaru. Samuti jäi tollel nädalal saabumata lubatud vaktsiinitellimus ravimitootjalt.

Immunoprofülaktikakomisjon on tõhustusdooside tegemiseks kiitnud heaks nii Pfizer/BioNTechi kui ka Moderna vaktsiinid. Tõhustusdoosiks võib kasutada mõlemat vaktsiini, kuid väiksematele vaktsineerijatele, nagu perearstikeskused või apteegid, Moderna ei sobi, sest ühe viaali ära kasutamiseks peab kaitsesüste korraga tegema 20. Pfizeri pudelikese süstimiseks tuleb aga kokku koguda kuus soovijat.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
20. nov. 2021 10:40
https://eestinen.fi/2021/11/midagi-on-viltu-taanis-ja-islandil-on-pohjamaadest-koige-korgem-vaktsineeritus-aga-koige-hullem-koroona-olukord/ Kui seni on räägitud, et vaktsineerituse tõus aitab nakkuse levikut piirata, siis reaalsus on vastupidine: nakkus levib rohkem seal, kus on kõrgem vaktsineeritus. See näitab, et vaktsiinide või vaktsineerimisega on midagi viltu. - - - Ilmselt põetakse nii, et haiglasse ei satuta.