"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Küberväejuhatus tähistas relvaliigi sünnipäeva (0)
21. november 2021
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Ämaris toimus reedel staabi- ja sidepataljoni riviplatsil küberväejuhatuse pidulik rivistus, et tähistada pühapäeval saabuvat relvaliigi 103. sünnipäeva – osalesid nii Ämaris kui ka Tallinnas baseeruvad küberväejuhatuse üksused.

Nimelt alustas 1918. aasta 21. novembril tegevust Tallinna traadita telegraafijaam. Seda kuupäeva on põhjust pidada terve side- ja ühtlasi ka küberrelvaliigi sünnipäevaks Eestis. Esialgu tegutses niinimetatud sädetelegraaf inseneripataljoni koosseisus, kuid 1924. aastast koondati sidealad sidepataljoni alla, mis alustas uuesti tegevust 1993. aastal. Aastast 2009 tegutseb staabi- ja sidepataljon. Aastast 2018 viidi küberväelaste erinevad tegevusalad juba eraldi väejuhatuse – küberväejuhatuse juhtimise alla.

„Tõdemus, et sidemehed sõda ei võida, on möödanik, tänasel päeval me leiame end üha enam eesliinil. Inimesed peavad normaalseks, lausa inimõiguseks seda, et neil on kasutada internet, rääkimata sotsiaalmeediast. Seda kõike peame me tagama,“ ütles väejuhatuse ülema kohusetäitja kolonelleitnant René Innos rivistust vastu võttes. „Tänapäeval on ka võimalik, et sõdu võidetaksegi küberruumis, nii et püssid ei paugu, seega olla relvaliik, mis võidab sõdu, paneb ka meie tegevuse hoopis teise valgusesse.“

Tunnustati ka parimaid küberväelasi, näiteks tänavu sai aasta sideväelase tiitli major Marko Saarela, tagatoa hoidja tiitli veebel Gert Roost.

Küberväejuhatuse põhiülesanne on operatsioonide korraldamine küberruumis kaitseministeeriumi vastutusalas juhtimistoetuse elluviimiseks. Küberväejuhatuse alluvuses tegutsevad staabi- ja sidepataljon, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskus, küber- ja infooperatsioonide keskus, strateegilise kommunikatsiooni keskus ning staabi- ja tagalakompanii.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.