"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Naise surma põhjustanud mehe karistus jõustus (0)
21. november 2021
CC0 Creative Commons

Mullu suvel Harjumaal Viimsis löömisega oma abikaasa surma põhjustanud mehe karistus jõustus, sest riigikohus ei võtnud prokuröri ja kaitsja kaebusi arutusele.

Kuna riigikohus Põhja ringkonnaprokuröri Eneli Lauritsa ja kaitsja vandeadvokaat Silver Reinsaare kaebusi ei aruta, siis jõustus Tallinna ringkonnakohtus 23. augustil 61-aastase Aivar Tedremäe süüasjas tehtud kohtuotsus.  

Harju maakohus tunnistas 10. mail Tedremäe süüdi raske tervisekahjustuse tekitamisega naise surma põhjustamises  ja mõistis talle kuueaastase vanglakaristuse. Maakohus luges eksperdiarvamusele ja eksperdi kohtuistungil antud ütlustele tuginedes tõendatuks, et naise surma põhjustanud kehavigastused tekitati vähemalt kahe löögiga ning vigastuste iseloom oli selline, et need ei saanud tekkida millegi vastu kukkudes.

Tedremäe eitas naisele kõhtu löömist ja väitis, et vaid tõukas või müksas teda korra, kuid kohus seda uskuma ei jäänud.

Ringkonnakohus rahuldas kaitsja kaebuse ja tühistas maakohtu otsuse. Ringkonnakohus hindas Tedremäe süü ümber kehaliseks väärkohtlemiseks ja surma põhjustamiseks ettevaatamatusest ning karistas teda kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Ringkonnakohus määras, et Tedremäe peab karistusest ära kandma kohe 10 kuud ja karistuse ülejäänud osa mõistis talle tingimisi kolmeaaastase katseajaga.

Süüdistuse järgi lõi Tedremäe mullu 15. augustil kella 19.15 paiku kodus Harjumaal Viimsis oma abikaasat tüli käigus vähemalt kaks korda rusikaga kõhtu, millega tekitas naisele rasked vigastused, mistõttu too paar tundi hiljem suri.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.