"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Kodus vaktsineerimiseks loodi ka kolmas meeskond (0)
22. november 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Reeli-Mai Valge, õde

Covid vastane kodus vaktsineerimise võimalus on väga palju kasutamist leidnud. Linn lisas juurde ka kolmanda vaktsineerimisbrigaadi, kes käivad kodudes vaktsineerimas ka nädalavahetustel.

Vaktsineerimisbrigaad ehk siis autojuht ja õde käivad päevas läbi tosin vaktsineeritavat. Igaühe juures tuleb ju veenduda, et mingeid häireid ei tekiks. Õde Reeli-Mai Valge ütles, et inimesed võtavad brigaadi vastu väga hästi.

“Küsimusi vaktsiini ja vaktsineerimise kohta pigem ei ole. Nad on suhteliselt hästi informeeritud. Pigem nad tahavad iseendast rääkida rohkem, sest vanainimesel pole võibolla kellegi teisega rääkida niimoodi,” sõnas Valge ja lisas, et üsna sageli pakuvad inimesed küpsiseid ja komme ning annavad kaasagi.

Tegelikult osutus vaktsineerimine kodus niivõrd menukaks, et lisaks kahele juba tegutsevale vaktsineerimisautole pandi käiku veel kolmaski.

“Soovijaid on nii palju, et esimesel päeval kui telefon hakkas kõnesid vastu võtma, oligi esimene nädal ära broneeritud. Ühel meeskonnal on võimekus nii suur, et päevas on võimalik vaktsineerida kümme kuni kaksteist inimest,” tõdes Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Koduvaktsineerimisele saab end registreerida numbril 6662727. Aasta lõpuni tegutseb aga Ülemiste keskuses vaktsineerimispunkt, kuhu saab tulla elava järjekorra alusel. Tõsi, täna päeval see järjekord väga elav ei olnud. Vaid üks naine ootab pärast süsti saamist, mis on tema jaoks esimene doos.

“Rinnalaps on kodus ja polnud lihtsalt aega tulla,” sõnas Maili selgituseks.

Kokku on Tallinnas kaheksa koroonaennetuspunkti. Seega saab igaüks, kel vähegi tahtmist, kaitsesüsti võtta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.