"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Uuring: tervise edendamise lisahüved kasvatavad töötajate lojaalsust (2)
22. november 2021
Scanpix

Ettevõtted, kes pakuvad töötajatele lisahüvesid ning kompenseerivad erinevaid tervisekulutusi, kogevad 56 protsenti vähem tööjõu lahkumist, võrreldes nendega, kes taolisi hüvesid ei paku, selgus Linkedin keskkonna poolt läbi viidud rahvusvahelise uuringu tulemustest.

Palgale lisaks pakutavad võimalused on töötajate sõnul suurimaks põhjuseks jääda ettevõttele lojaalseks, millele järgneb töötajate sõnul professionaalne väljaõpe ning tähendusrikas töö.

Üldise ettevõtte töökogemuse parandamiseks soovitavad küsitluses osalenud töötajad tööandjatel võimaldada veel rohkem lisahüvesid ning erinevaid kompensatsioone. Selle tõid välja ligi pooled ehk 48 protsenti vastanutest. Teisele kohale jäi soov lihtsustada töötajate administratiivseid protsesse 40 protsendiga ning kolmandale kohale soov näha avatud ja efektiivset juhtkonna tööd 38 protsendiga. 

“Uuringu tulemused illustreerivad hästi, kuidas töötajate ja tööandjate suhted on järjepidevalt muutumas ning taoline trend on eriti ilmekas Balti riikides. Majanduskasv ja pidev meediakajastus mitmete sektorite tööjõupuudusest panevad ettevõtteid otsima võimalusi, kuidas uusi töötajaid sektorisse meelitada, kuid samas hoida olemasolevat tööjõudu,” kommenteeris Stebby tegevjuht Kestutis Mackelis uuringu tulemusi. 

Mackelis tõi välja, et kui eelmisel aastal pakuti tööandjate poolt Stebby keskkonna vahendusel töötajate tervise- ja spordikulutuste kompenseerimiseks Balti riikides kokku 8,2 miljonit eurot, siis selle aasta prognoos on üle 9 miljoni euro.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
24. nov. 2021 17:52
Tööandja tervisekindlustus tähendab ka seda, et ka mingi ebamäärase taustaga kindlustusfirma tegeleb töötaja delikaatsete isikuandmetega. Tööandja võib ju sellist kindlustust pakkuda, aga seda ei ole soovitav kasutada, sest töötaja terviseprobleemid jõuavad siis ka kõveraid teid pidi tööandjani.
tasuta lõunaid pole
22. nov. 2021 20:51
Selline tervisekulutuste hüvitamine tähendab töötajale ka tema delikaatsete isikuandmete lekkimist. Sama on ka töötervishoius, kui on sõlmitud püsileping, ja on tekkinud usalduslik suhe töötaja tööandja ja töötervishoiuteenuse osutaja vahel.