"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
JUHTKIRI: Erinevad arvamused aitavad elu edasi viia (0)
23. november 2021
Mats Õun

Eelmisel neljapäeval valiti Tallinna volikogu juhtima sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski. Kindlasti tuleb sotsidele au anda. Nad suutsid oma esimängija nõusse saada, et ta riigikogust ära tuleks ja omavalitsuse juhtimisel platsile astuks.

See näitab, et koalitsiooni Keskerakonnaga võetakse Tallinnas tõsiselt. Uue, keskerakondlastest ja sotsiaaldemokraatidest koosneva linnavalitsuse ametisse astumiseni jäävad loetud päevad.

Kindlasti on Jevgeni Ossinovskil õigus, kui ta sõnab, et ükski koalitsioon pole lihtne. Teisalt on alati hea, kui ühe laua ümber istuvad eri arvamusega inimesed.

Tavapärane on koalitsioonide puhul ütlus, et vaidlustes selgub tõde. Samas näevad kõik osapooled muidugi tõde erinevalt. Seega võiks Tallinna juhtiva koalitsiooni kohta pigem loota, et vaidlustes sünnivad arukad ja linlase jaoks mõistlikud kompromissid.

Kerge ei saa uues linnavalitsuses olema muidugi kummalgi. Keskerakonna poolel on pikk linna juhtimise kogemus. Teisel poolel ehk koalitsioonikaaslasel leidub muuhulgas hulk ideaale ning ootusi, mis tuleb üheskoos reaalselt täidetavateks otsusteks sünteesida. Teisalt on tee, mida mööda astuda, koalitsioonilepingus ära tähistatud. See annab linlasele tulevikugarantii.

Oluline on muuhulgas, et edasi minnakse tööga kõigi nende suurte objektide kallal, mida on alustatud. Jätkatakse Tallinna Haigla ehitust ja Peterburi tee uuendamist. Rääkimata teistest suurehitustest – linnahallist kuni Kullo keskuseni.
Olulisemgi on see, et Tallinnas jätkub iga linlase toimetulekut toetav poliitika, mis peab ühteviisi oluliseks kõiki. Inimese enesehinnang ega tunnustamine ei tohiks kahtlemata olla seotud tema “turuväärtusega”, vaid väärtuslikkusega ühiskonna liikmena. Vastupidine lähenemine, et kaastundel või abil pole edukas majanduses kohta, mida oleme varem aastakümneid näinud riigivalitsuste tasemel, ongi parempoolseid niivõrd kaua linnavõimust eemal hoidnud.

Objektidest olulisemgi on, et senisest veelgi rohkem lubab uus koalitsioon toetada muuhulgas nii lapsi kui ka eakaid. Sportimist, õppimist ja igas mõttes toimetulekut. Laias laastus võib seega öelda, et linlast jääb saatma stabiilsus. Jätkamine kindlate ja juba varem paika seatud eesmärkide saavutamiseks. Praeguses ootamatusi täis maailmas on see juba iseenesest väärtus. Tallinn jääb Eesti sotsiaalseks tasakaalustajaks. Kui ka mujal hätta jäädakse, siis Tallinnast saab ikka abi ja tööd.

Linlase jaoks on oluline tulemus – sündigu see siis pärast esimest, viiendat või kümnendat vaidlust. Seda tajuvad mõlemad osapooled, et ühisest missioonist linna hoidmisel inimlähedasel kursil on kõigil ainult võita.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.