"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Põhja-Tallinna elanikud soovivad juurde luua sportimisvõimalusi (0)
23. november 2021
Svetlana Aleksejeva/Pilt on illustratiivne

Stroomi ranna-alal asub aastaid jalgpalliväljak, mis on tänaseks kulunud ja auklik. Samuti on eluohtlikud nõukaaegsed väravad. JK Volta eestvedaja ja Põhja-Tallinna elanik aimo Nõu on võtnud eesmärgiks väljak kaasava eelarve raames võimalusel korda teha.

“Siin on naturaalne muru, mis on tegelikult mullasegu,” lausus Nõu. “Mõte on lihtne, teha väljak tasasemaks, tuua turvalised väravad ja anda seeläbi lastele parem sportimisvõimalus.”

Väljak on populaarne vutitagumise koht ümberkaudsete laste ja täiskasvanute seas.
Raimo leiab, et nö rahvatervise huvides võiks olla palju rohkem avalikke sportimise võimalusi, sest nõudlust on.

“Kui me hakkasime JK Voltat viis aastat tagasi tegema, siis siin väravatel ei olnud ka võrke. Siis me ütlesime, et paneme võrgud,” rääkis Raimo Nõu. “Osad linnainimesed arvasid, et varastatatakse kohe ära, aga tegelikult jäid need püsima. Ja nüüd kui aeg-ajalt mööda sõidan, siis näen, et isa poegadega või pojaga, käivad siin kõksimas. See ongi sellise kogukonna jalgpalliväljaku eesmärk,” nentis Nõu.

Ka paljud teised kaasava eelarve projekti ideed Põhja-Tallinnas on seekord seotud vaba aja ja sportimisvõimalustega, nentis Põhja-Tallinna linnaosavanem Manuela Pihlap. Näiteks soovitakse Stroomi ranna-alale rajada ka korralikud rannatennise ja rannavolle väljakud, aga välja on käidud ka mõte paigaldada linnaosasse suured malenupud.

“Kaasava eelarve üks mõte ongi see, et me saame valmis ühe objekti, aga see annab kindlasti ka selge sõnumi, et millest inimesed puudust tunnevad. Ei saa üldse välistada, et need ideed realiseeruvad tulevikus ka läbi linna investeeringute,” lausus Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.

Kaasava eelarve projekt on linna poolt ellu kutsutud selleks, et linnaelanikud saaksid välja pakkuda oma kogukonnale meelepäraseid ideid, mida võiks linna raha eest rajada. Kokku 135 ideed üle linna on läbinud eelvaliku ning rahvahääletus algab juba esmaspäeval, 29. novembril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.