"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO Tallinn lõpetab koolide distantsõppe nõude (0)
23. november 2021
Mats Õun

Tallinna linnajuhid ning koolide direktorid pidasid täna korralise koosoleku, mille jooksul otsustati, et koolid võivad järgmisest nädalast naaseda täielikult kontaktõppele. Sellegipoolest võib kool oma olukorrast lähtuvalt mõne klassi saata osalisele kaugõppele.

Tallinna koolijuhid on kahe nädala jooksul saanud ise otsustada, mismoodi õpilasi hajutada. Nüüdseks on nakatumistnäitajaid liikumas alla ning praegu on koolides koldeid 42, mis on 10 vähem kui eelmisel nädalal. Nüüd on otsustatud distantsõppe nõue aga sootuks kaotada.

“Ühine arusaam on see, et olemasolev epidermoloogiline olukord Tallinnas ja selle koolides lubab seda, et järgmisel nädalal võib kontaktõppe 100% meie koolides taastada,” sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “Küll aga kui mõni koolijuht näeb, et mõnes tema klassis on olukord keerulisem ja nakatumisarvud on kõrged siis see koolijuht võib rakendada osalist distantsõpet ja Tallinna linn toetab teda.”

Nakatumine pole aga täiesti kadunud, ning ka langustrendi arvestades on osad koolid olukorras, kus peavad distantsõpet osati jätkama.

“Muidu on meil rahulikult läinud aga sel nädalavahetusel hakkasid nakatumisi tulema,” rääkis Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults. “Peale nädalavahetust on meil 12 nakatunut, neist kaks on õpetajad, kellest üks oli vaktsineeritud ja üks vaktsineerimata.”

Viimasel ajal on kõneainet pakkunud mitmete koolide otsus distantsõpet ka koroonavälisel ajal rakendada. Üheks neist on ka Kunstigümnaasium. Direktor sõnas, et nad on aasta algusest pakkunud õpilastele ühe distantsõppe päeva nädalas, et lastes arendada ise õppimise oskust. Ka 21.kooli direktor usub, et kaugõpe on sama kvaliteetne kui kontaktõpe.

“Mina, meie kooli õpetajad ja ka paljud õpilased arvavad, et distantsõpe pole hukatuslik,” selgitas oma vaadet Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond. “Kaugõpe parajas perioodis on kindlasti vahelduslik ning see oleneb ka sellest millisele vanuseastmele seda rakendada,”

Ka Kond usub, et iga kool võiks edasi enda olukorrast lähtuvalt ise otsustada kuidas õpilasi hajutada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.