"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
Esimene lumi oli kui peaproov talveks (1)
24. november 2021
Ksenija Kurs

Talv on esimese proovi ära teinud – lumi tuli maha ja kraadiklaas näitas miinuseid. Siiski saadi hakkama suurema hädata. Tõsi, liiklus oli täna suhteliselt aeglasem ja autosid vähem.

Kui vaadata parklates seisvate autode rehve, siis ilmneb, et umbes kolmandikul autodes on alles suverehvid all. Tänane lumi ehmatas palju autojuhte ära, sest suur osa hakkab rehvivahetusele mõtlema alles siis, kui teeolud juba talviseks on muutunud.

“Meil on täna juba üle 25 kõne olnud, et selles suhtes on päris hullumaja ikka,” nentis Sõpruse puiestee Rehvitakso töötaja Sander, “Asi käib kiiresti viieteist minutiga maksimaalselt, aga püüame ikka alla kümneka teha. Nii kui see lumi tuleb, siis tullakse alles, enne on kõik kodus, puhkavad.”

Homseks lubab taas mitu kraadi sooja ja esimene lumi läheb koos esimese ehmatusega. Pühapäeva õhtutundidel on oodata kergeid sademeid ja temperatuur langeb alla nulli. Tänane lumi oli siiski esimene hoiatus. Soolaga püsis tee sõidetav.

“Täna hommikul oli väga aeglane liiklus, mis on ju iseenesest positiivne. Meie jaoks oli see selline kerge õppelumi. Ma loodan, et ka liiklejad saavad aru, et me oleme talve jõudnud ja tuleb natukene teistmoodi sõita ja talverehvid alla panna ja siis on kõik väga hästi,” leidis Tänavapuhastuse AS juhatuse esimees Vello Kink.

Suverehvidega lumesajus liiklemine on ohtlik ja häirib oluliselt linnaliiklust. Kõik Tallinna linnaosad jagavad ka graniitkillustikku, et kõnniteed oleksid käidavad ka libedaga. Tänase lumega libeduse üle kurtjaid ei olnud.

“Tänaseks on meile registreerunud juba 650 korteriühistut oluss lasteaiad ning igaühele on 75 kilo puistematerjali, mis on päris suur kogus, see juba teeb kokku 52 tonni. Aga esimesed öökülmad ja lumi on käes, nii et kõnniteede hooldus on jälle päevakorras ja õige hetk sellega tegutsema hakata,” sõnas Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Need, kes peamiselt linnas sõidavad, võiksid eelistada lamellrehve – see lõhub vähem tänavaid ja hoiab kevadel õhu puhtamana.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inff
25. nov. 2021 16:41
Aega veel 5 päeva. 30.06.2021 00:00 kuni 30.11.2021 23:59 https://petitsioon.ee/vabastame-omanikud-omavalitsuste-konniteede Eesti Omanike Keskliit ja Eesti Korteriühistute Liit leiavad, et avalike kõnniteede korrashoid peab olema omavalitsuse kohustus. Omanikele ei või panna võõra vara hooldamise ülesannet seda hüvitamata, selline koormis on ebaproportsionaalne ja ebaõiglane. Omavalitsus peab tagama oma tänavatel ja kõnniteedel ise korrashoiu ja hoolduse. Tõsine on probleem talvel, kui hoolduskohustus käib kas füüsiliselt üle jõu või siis tekitab omanikule kohustuse olla terve päev kodus, kui sadu jätkub, samuti peab omanik oma kulul hankima koristustehnika ja sõelmed libedustõrjeks. Kui toetad ettepanekut, et omavalitsuse kinnistul peab omavalitsus ise oma teid ja tänavaid hooldama, anna sellele algatusele allkiri. Toetame petitsiooniga Riigikogus algatatud seadusmuudatuse vastuvõtmist.