"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Koroonapiirangute järelevalveks on kulunud täiendavalt 290 000 eurot (0)
24. november 2021
Ilja Matusihis

Politseil on COVID-19 piirangute järelevalve tegemiseks selle aasta augustist kuni novembrini kulunud täiendavalt 290 000 tuhat eurot, millest umbes 240 000 eurot moodustab ametnike lisatundide tasustamine.

Kõige suurema osa 290 000 eurost, ehk umbes 240 000 eurot, moodustab politsei- ja piirivalveameti (PPA) ametnike lisatundide ületunnitöö tasustamine, ülejäänu on näiteks abipolitseinike tasustamine ja muud kulud, näiteks sõidukulu, isikukaitsevahendid ja muud sellised kulud, ütles kolmapäeval BNS-ile PPA kriisireguleerimisgrupi juhtivkorrakaitseametnik Annika Orav.

“Terviseameti ja valitsuse ootus PPA-le on teha piirangute kontrolle nii tava- kui ka ületundidega,” rääkis Orav. “Alates 16. augustist kuni 21. novembrini on PPA ametnikud teinud kontrolle kokku ligi 36 200 tundi, millest tavatööajast on panustanud ligi 26 000 tundi ja ületundidena üle 10 000 tunni. Lisaks teevad piirangute kontrolle abipolitseinikud, kes on selles ajavahemikus teinud kokku piirangute kontrolliga seotud tööd ligi 2800 tundi.” 

Orav lisas, et kokku on selle aja jooksul nii üle- kui ka tavatundidega piirangute kontrollimisse panustanud üle 1500 PPA töötaja ja üle 200 abipolitseiniku. Ületunde tegi selle perioodi jooksul kokku ligi 700 PPA töötajat.

“Valitsus on politseile eraldanud COVID piirangute järelevalve tegemiseks lisaraha. Meie teenuste toimimine tervikuna ei ole häiritud. Kindlasti on mingi osa töödest kannatada saanud, kuid kõik elutähtsad teenused on senini toiminud ja toimivad edasi,” lausus Orav. “PPA lähtub oma tegevuses terviseameti suunistest, kes hindab epidemioloogilist olukorda. Piirangute kontrolle teevad PPA ametnikud nii tavapärase töö käigus kui ka lisapatrullidega. Arutame iganädalaselt Terviseametiga läbi, kus ja millises mahus järelevalvet teha.”

Lisatundide ja majanduskulude jaoks on Orava sõnul eraldatud valitsuse reservfondist sotsiaalministeeriumi valitsemisalale 697 870 eurot COVID-19 epideemilise leviku tõkestamise ülesannete täitmisse PPA kaasamisega seonduvate kulude hüvitamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.