"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Soome peaminister Sanna Marin: Koroona olukord on murettekitav (0)
24. november 2021
Facebook

Valitsus arutab olukorda järgmisel nädalal, parlament pöördus tagasi maskide kasutamise juurde.  

Valitsuselt oodatakse otsuseid näiteks koroonapassi kasutamise laiendamise kohta töökohtadele, restoranipiirangute, alla 12-aastaste laste vaktsineerimise ja reisipiirangute kohta.  

Peaminister Sanna Marini sõnul peab valitsus koroonaolukorra üle läbirääkimisi pidama järgmise nädala alguses. Ministrid alustavad sellega juba käesoleval nädalal.  

Kuna koroonaepideemia ägeneb, oodatakse valitsuselt tegutsemist ja surve on viimastel nädalatel suurenenud. Nüüd oodatakse valitsuselt otsuseid näiteks koroonapassi kasutamise laiendamise kohta töökohtadele, restoranipiirangute, alla 12-aastaste vaktsineerimise ja reisipiirangute kohta.  

Möödunud teisipäeval kutsus suurlinnapiirkonna suurlinnade koordinatsioonirühm valitsust üles kehtestama rangemaid restoranipiiranguid.  

„Korooniolukord on murettekitav,“ ütles Marin Yle-le meilitsi. „Veelgi olulisem on, et kõik inimesed vaktsineeriksid end.“ 

Helsingin Sanomate andmetel käib valitsuses vaidlus reisipiirangute üle. Sotsiaal- ja tervishoiuministeerium ning valitsuse enamus soovivad Soome saabuvatelt vaktsineerimata reisijatelt nõuda kahte koroonatesti.  

Piirkonnad karmistasid piiranguid, nüüd on pall valitsuse käes  

Septembris avaldatud hübriidstrateegias toodi välja, et vastutus koroonaoperatsioonide eest on jagatud valitsuse ja piirkondlike osalejate ehk piirkondlike valitsusasutuste, omavalitsuste ja haiglapiirkondade vahel. Restoranide piiramise otsustab valitsus, kogunemispiiranguid piirkondlikud valitsusasutused ning eraürituste piiranguid omavalitsused ja haiglapiirkonnad.  

Valitsus on viimastel nädalatel nõudnud piirkondadelt piiranguid halveneva koroonaolukorra ohjeldamiseks, millele mitmed piirkonna valitsusasutused on reageerinud kogunemispiirangutega. Nüüd arvatakse, et pall on taas valitsuse käes, kellelt oodatakse tegutsemist. 

 Helsingi ja Uusimaa haiglapiirkonna peaarst Jari Petäjä on kutsunud üles kehtestama restoranidele piiranguid kogu riigis, kuna see oleks tema sõnul parim viis koroonaviiruse leviku pidurdamiseks.  

Maski soovitus parlamendile ja kaugtöö võimalus  

Riigikogu esimeeste nõukogu otsustas täna, et täiskogu töös hakkab taas kehtima maski soovitus. Poodiumil saab aga kõnelda ka ilma näomaskita.  

Parlamendi koroona juhtrühm on juba otsustanud, et siseruumides tuleb maski kanda.  

Presidentide nõukogu otsustas ka ajutiselt muuta parlamenditööst puudumiste arvestuse juhendit kaugtöö võimaldamiseks.  

Kaugtöö võetakse vastu ka parlamenditööga seotud ülesandena, kui plenaaristungil osalemist takistab valitseva koroonaolukorra tõttu ettevaatus, tõi esimeeste nõukogu välja.  

Muudatus kehtib 2022. aasta jaanuari lõpuni.  

Koroonapiirangud kaotati parlamendis oktoobri alguses, kui saalis taastati kõigi esindajate normaalsed istekohad. Koroona halvimal perioodil lubati ainult 74 parlamendisaadikul korraga saalis olla. 

Allikas: Yle

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.