"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna tänavatele tulevad uued trammid (0)
24. november 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Tallinn hakkab ümber korraldama trammiliiklust ja seetõttu muretseb Tallinna Linnatransport lähiaastail juurde 23 uut trammi. Samal ajal lisanduvad linna ka uued trammiliinid. Pakkumisi uute trammide ehitamiseks on tulnud kolm ja õige pea otsustatakse, millised trammid meil aastal 2024 ringi liikuma hakkavad.

Kolmest pakkujast on CAF trammid tallinlastele juba teada-tuntud. PESA trammid sõidavad näiteks Sofias. PESA on Poola ettevõte. Škoda tramme näeb seevastu Prahas ja see on ka Tšehhi ettevõte. Pakkumise Tallinnale tegi siiski Škoda Soomes tegutsev üksus Transtech. Missugused võiksid aga välja näha Tallinna jaoks tehtavad trammid. Tootjatele on ette antud kindlad suunised.

“Võibolla tarbija jaoks kõige tähtsam on see, et nad on kaasaegsed, nad on madalapõhjalised – 70 protsenti trammi niiöelda põrandapindalast peab olema madalapõhjaline ja lisaks kõik muud tänapäeva mugavused – USB pesad ja nõnda edasi,” kirjeldas Linnatranspordi trammiteenistuse direktor Meelis Telliskivi, “Istekohti peab olema minimaalselt 50 ja mahutavus reisijatele 160. Aga ma tean seda, et erinevatel tootjatel need numbrid on suuremad isegi.”

Linnatransport ise loodab trammi keskmiseks hinnaks kolm miljonit eurot. Pakkumised olid nii üles kui allapoole. Kuna huvilisi on kolm, annab see linnale võimaluse paremaid tingimusi välja kaubelda. Linn rajab lähiaastail sadamasse uue trammitee. Uue liini käivitamiseks on ka uusi tramme tarvis. Ühtlasi muudetakse veidi Lennujaama suunduvat trammiteed.

“Tulevikus, kuna kogu see ala läheb ehitusse, siis sealt tõmmatakse trammitee sirgeks ja teine osa sellestsamast projektist on kindlasti sadamatramm – nimelt seda tehakse ühe projekti raames. Sadamatramm praegu samuti on projekteerimisel ning 24. aastal loodame seal ka näha sõitmas uusi tramme,” ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Trammid loodetakse Tallinnasse saada 2024 aasta suveks, siis avatakse Vana-Sadama liin.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.