"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Vang pidi normaalse pikkusega voodi saamiseks aastaid kohut käima (0)
24. november 2021
Pealinn

Viru vangla pikka kasvu vang pidi vanglaga aastaid kohut käima, et vanglaametnikud talle tema pikkusele vastava voodi kambrisse paigutaksid.

Alates 2016. aasta oktoobrist vangis viibiv mees sai viis aastat hiljem kohtulahendi, millega saab loota voodisaaga lõppemist, sest riigikohus kohustas Viru vanglat viivitamatult tagama pikka kasvu vangile vähemalt 210 sentimeetri pikkuse voodi. 

Alates vanglasse saabumisest 11. oktoobril 2016 pidi mees magama voodites, mis olid temast lühemad ega võimaldanud tal ennast täielikult välja sirutada ning vahel pidi ta seetõttu magama põrandal.

Vang juhtis korduvalt sellele ka vanglaametnike tähelepanu, kuid tulutult, mistõttu ta pöördus 2018. aastal kaebusega kohtusse. 

Riigikohtu kolleegium märkis, et kaebuse esitanud vangile tuleb tagada tema kasvule ja terviseseisundile sobiv voodi ning arvestades tuvastatud asjaolusid, peab see voodi olema vähemalt 210 sentimeetrit pikk ning vanglal ei ole valikut, kas tagada selline voodi või mitte.

Ühtlasi tõdes riigikohus, et vanglal ei ole võimalik seda probleemi lahendada vangist lühema voodi ümbertõstmisega kambri teise, pikemat sirutusruumi pakkuva seina äärde või voodi otsast toru eemaldamisega, kuna voodi jääks endiselt vangist lühemaks.

Riigikohus taunis, et vangla ei olnud pika aja jooksul voodiprobleemile lahendust otsinud vaatamata sellele, et kohaste kinnipidamistingimuste tagamine on vangla kohustus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.