"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Niguliste muuseum tähistab pühi jõuluprogrammiga (0)
25. november 2021
Ilja Matusihis

Tallinna vanalinna südames asuv Niguliste muuseum ootab kõiki huvilisi osa saama ka spetsiaalsetest jõuluüritustest.

Sel aastal on jõuluaja keskne teema keskaegne värvimaailm ja -sümboolika – külastajaid oodatakse osalema õhtustel eriekskursioonidel “Keskaegne värvisümboolika Niguliste tähtteostel“. Neljal korral toimuv jõuluekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud.

Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaeg algab Niguliste jõulukuuse avamisega esimesel advendil, 28. novembril. Nagu on tavaks saanud, jääb jõulukuuse teema kuni avamiseni üllatuseks. Jõuluaeg kestab Niguliste muuseumis 28. novembrist kuni 9. jaanuarini.

Kahel laupäeval, 11. ja 18. detsembril toimuvad jõuluehete valmistamise töötoad. Kooli- ja lasteaialapsi kutsub muuseum aga osalema traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides “Püha Nikolause legendid“ ja “Inglid Niguliste kunstiteostel“.

Lisaks Niguliste traditsioonilistele orelipooltundidele rõõmustatakse jõuluajal külastajaid orelikontsertidega. Neljal advendipühapäeval kõlab Niguliste muuseumis terve päeva orelimuusika tuntud organistide Tiit Kiige ja Andres Uibo esituses. Jaanuari esimesel nädalal toimub suurejooneline orelimuusikafestival Tallinnfest B-A-C-H.

Sündmustel saab osaleda muuseumipiletiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.