"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Sõnavägi: Kas vägivallatseja väärib abi? (0)
25. november 2021
Havas Estonia

25. novembril on rahvusvaheline naistevastase vägivalla lõpetamise päev. Sel päeval istuvad Sõnaväe kampaania raames maha siseminister Kristian Jaani, riigikogu liige Raimond Kaljulaid, ohvriabi juht Jako Salla ja Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Kaspar Urmas Oja, et arutada, kas vägivallatseja väärib abi ning kuidas talle seda pakkuda.

VIDEOT SAAB VAADATA SIIT.

Samal päeval toimub ka virtuaalne Sõnaväe „Meestemarss“, et probleemile tähelepanu tõmmata. „Meestemarsiga“ saavad liituda kõik inimesed, kes seisavad ohvrite poolel ja laidavad vägivalda.

Veebilehel https://www.twibbonize.com/sonavagi leiab ajutise pildiraami, mille oma Facebooki profiili-fotole seadistada.Perevägivald on kõikehõlmav probleem, mis mõjutab kogu ühiskonda. Inimene peab olema oma perekonnas kaitstud vanusest ja soost sõltumatult. Vägivallategude ennetamiseks ja ohvrite kaitsmiseks on vaja tegeleda vägivalla toimepanijatega ning süsteemselt arendada vägivallast loobumise teenuseid, millega nõustatakse, abistatakse ja kuulatakse ära vägivallatsejaid.

Just seetõttu algatati Sõnaväe kampaania, kus mittetulundusühingud Eluliin ja Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT) koguvad allkirju petitsioonile, milles tehakse Riigikogule ettepanek luua terviklik ja olemasolevaid ennetusstrateegiaid täiendav perevägivallavastane riiklik strateegia.

Kampaania raames toimub 25. novembril kell 8.45-9.45 arutelu „Sõnavägi: kas vägivallatseja väärib abi?“, kus siseminister Kristian Jaaniga, riigikogu liikme Raimond Kaljulaidiga, ohvriabi juhi Jako Sallaga ja abiprokurör Kaspar Urmas Ojaga räägib Dagmar Lamp, et üheskoos leida vastused küsimusele, mida Eestis täna vägivalla lõpetamiseks tehakse ning kuhu suunas peaksime me edasi liikuma, et vägivalda lõpetada. Arutelu kantakse üle otseülekandena Sõnaväe kampaania Facebooki-lehel.

Lisainfot leiab aadressil: sõnavägi.ee ja Facebookis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.