"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Spordihommik kutsub terviseradadele (0)
25. november 2021
Ilja Matusihis

Kõik pealinlased on homme oodatud alustama päeva sportlikult ning osalema koos olümpiasangaritega Tallinna spordihommikul. Seekord on kesksel kohal liikumine ja terviserajad.

Seekord on spordihommiku keskmes Tallinna terviserajad, kus tuntud sportlased viivad läbi virgutavaid jalutuskäike. Kõik algab hommikul kella üheksast ja tunnise jalutuskäigu sisse mahub kindlasti ka mõnigi harjutus.

Erki Nool

olümpiavõitja

“Jalutame, üritame ikkagi natukene hoogsamat jalutust teha kui näiteks poes kaubariiulite vahel, aga iga natukese aja tagant olen planeerinud teha väikeste harjutuste kompleksi, mida saab pärast ka iseseisvalt teha – anda natukene värskes õhus liikumiseks harjutusi juurde,” sõnas olümpiavõitja Erki Nool.

Retked toimuvad Pirita Spordikeskuses, Nõmme Spordikeskuses, Tondiraba pargis ning Merimetsa terviserajal.

“Me oleme näinud päris palju selliseid näiteid, kus inimesed, kes tavaliselt väga palju ei liigu või väljas ei käi sporti tegemas, on pärast osalemist spordihommikul hakanud palju rohkem liikuma ja spordiga tegelema. See ongi põhimõtteliselt meie eesmärk, et inimesed liiguksid rohkem, tegeleks enam spordiga, sest me teame, et see ongi tervise pant,” ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Kohapeal pakutakse sooja jooki ja pirukat ning kõik osalejad saavad kingituseks kuupääsme ühte Tallinna hallatavasse spordikeskusesse.

Kristiina Šmigun-Vähi

olümpiavõitja

“Ma pean tunnistama, et ega ilm pole kunagi takistuseks, tuleb leida selline sobiv riietus ja te ei kujuta ette – seda ma võin garanteerida, et pärast seda väljas käimist on enesetunne kordades parem,” veenis olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi, “Tondiraba pargis teeme sellise väikese virgutuse ja kõnnime, et ikka tervis parem oleks. Ma arvan, et meil läheb soojenduseks 10 minutit, siis pool tundi kõnnime ja teeme veel niisuguse väikese lõdvestuse peale – kokku kõik nelikümmend minutit.”

Rahvasportlasi juhendavad veel olümpiavõitja Irina Embrich ja olümpiapronks Aleksander Tammert. Täpsem programm on üleval kodulehel: spordihommik.tallinn.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.