"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
VIDEO JA FOTOD LINNAPEA KÕLVART: Süsteem on paigas, me töötame õiges suunas, me saame sellega hakkama (0)
25. november 2021
Karli Saul

Tallinna linnavolikogu valis tänasel erakorralisel istungil linnapeaks Mihhail Kõlvarti, kes on Tallinna linnapea ametis olnud alates 2019. aasta aprillist. Mihhail Kõlvarti jätkamist linnapeana toetas 45 linnavolikogu liiget. Opositsioon esitas linnapea kandidaadiks Urmas Reinsalu, teda toetas 21 volikogu liiget. Samuti kinnitati istungil linnavalitsuse struktuur ja nimetati abilinnapead.

Vaata galeriid (27)

Vastavalt koalitsioonilepingule ning linnavalitsuse moodustamiseks peetud läbirääkimistele tegi linnapea ettepaneku nimetada ametisse abilinnapead Betina Beškina (sotsiaalhoolekanne, tervishoid), Andrei Novikov (transport, linnavara), Vadim Belobrovtsev (sport, haridus, integratsioon), Vladimir Svet (kommunaal ja keskkond), Madle Lippus (linnaplaneerimine), Kaarel Oja (kultuur), Joosep Vimm (ettevõtlus). Ettepanekut toetas 44 linnavolikogu liiget.

“Süsteem on paigas, me töötame õiges suunas, me saame sellega hakkama. Aga me peame jätkuvalt pingutama selleks, et meie arstid saaksid pakkuda enda abi kõigile, kes seda vajab. Sõltumata sellest, kas see inimene on vaktsineeritud või mitte,” ütles taasvalitud linnapea Mihhail Kõlvart.

“Loomulikult meid ootab väga palju väljakutseid järgmise perioodi jooksul ja suurem osa nendest on positiivsed väljakutsed. Tallinn on roheline pealinn nii sisuliselt kui ka tiitli alusel. Euroopa roheline pealinn. Aga tähtis on mitte konstateerimine, tähtis on soov ja plaan kõike eesmärke ellu viia. Ja see tiitel, mida me saime oli antud meile sellepärast, et me suutsime tõestada, et meil on potentsiaali muutusi ellu viia. Me teeme seda, et parandada elukvaliteedi. Meie tulevik on ja peab olema roheline,” kinnitas Kõlvart.

Linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on oluline, et uus linnavalitsus saab kiirelt tööd alustada, sest lähinädalatel peab volikogusse jõudma järgmise aasta Tallinna eelarve, mis on linnajuhtimise tähtsaim dokument. „Tallinnas peab olema tagatud kõigi linnaelanike toimetulek ja heaolu. Kindlasti tuleb fookus suunata koroonakriisi mõju vähendamisele ning toetada kõige enam kannatanud sektoreid, aga eelkõige inimesi. Meil on meeskond, et tõhusalt, efektiivselt ja hästi valitseda,“ lausus volikogu esimees.

Samuti otsustas linnavolikogu tänasel istungil moodustada kümme alatist komisjoni ja valis nende esimehed ja aseesimehed: haridus- ja kultuurikomisjon (esimees Deniss Presentsov, aseesimees Ivan Makarov), innovatsioonikomisjon (esimees Aivar Riisalu, aseesimees Toomas Uibo), keskkonna- ja kliimakomisjon (esimees Maris Hellrand, aseesimees Liina Normet), korrakaitse- ja tarbijakaitsekomisjon (esimees Kalle Klandorf, aseesimees Riina Solman), linnamajanduskomisjon (esimees Urmas Mardi, aseesimees Joel Jesse), linnavarakomisjon (esimees Eha Võrk, aseesimees Erik Vest), rahanduskomisjon (esimees Maris Sild, aseesimees Argo Luude), revisjonikomisjon (esimees Urmas Reinsalu, aseesimees Jevgeni Ossinovski), sotsiaal- ja tervishoiukomisjon (esimees Märt Sults, aseesimees Helle-Moonika Helme) ja õiguskomisjon (esimees Peeter Järvelaid, aseesimees Mart Kallas).

Ühtlasi otsustati kinnitada linnavolikogu esimehe ametikoht palgaliseks ning määrati hüvitis linnavolikogu aseesimehele Kalle Klandorfile. Vastavalt 21. veebruaril 2013 kehtestatud palgapõhimõtetele on linnavolikogu esimehe ja linnapea palk 6100 eurot, linnavolikogu aseesimehele määras volikogu hüvitiseks 50% palgalisele linnavolikogu aseesimehele ettenähtud tasust, hetkel on see 2600 eurot. Kuna linnavolikogu teine aseesimees Kristen Michal on oma linnavolikogu liikme volituste ajal ka riigikogu liige, siis talle seadusest tulenevalt linnavolikogu töö eest hüvitist ei maksta.

Transpordi ja linnavara kureerimist jätkav Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles, et kavatseb ühe esmase prioriteedina jätkuvalt seista Tallinnas ühistranspordi arengu eest. “Mul on hea meel, et jätkan vana tööga. Kui räägime transpordist, siis tallinlased on juba nautinud uut veeremit busside näol ja see areng ka tulevikus jätkub. Järgneva nelja aasta jooksul loobume täielikult diiselbussidest,” sõnas Novikov.

Linnaplaneerimise eest vastutav abilinnapea Madle Lippus ütles täna, et Tallinna kesklinnas võiks sõiduautode piirkiirus olla 30 km/h. Novikov mõttele vastu ei vaidle. “Kui me vaatame üldist linna viimaste aastate poliitikat, siis on näha, et oleme vähendanud piirkiirusi. Oleme seda teinud läbimõeldult ja valides välja selleks kindlaid piirkondi. See peaks jätkuma,” kinnitas Novikov.

Volikogu aseesimehe kohal räägib Kristen Michali kõrval kaasa endine abilinnapea Kalle Klandorf. “Muutustele linnaelus aitavad kaasa kindlasti uued linnavalitsuse liikmed, kes on teiste mõtetega. Ma väga hästi nende mõtteid ei tea. Ma tean, mida mõtleme meie. Me peame kindlasti parandama nii sotsiaalteenuseid kui ka kommunaalteeuseid,” ütles Klandorf.

Homme hommikul on Tallinna linna juhtimas uus koalitsioonimeeskond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.