"Paljudel ei ole häid suhteid vanematega. Kui sa ei saa toetust oma kõige lähedasematelt, on elus edasi liikuda ja areneda väga raske."

Eneli Jefimova, noor ujumistalent
TLT: Tallinnas sõidab kolm vanalinnale pühendatud bussi (0)
25. november 2021
Andres Raudjalg

Nüüdsest saavad pealinna ühistranspordi kasutajad reisimise ajal osa vanalinna pärandist, sest TLT renoveeris kolm sõidukit, mille sisemust kaunistavad UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Tallinna vanalinna vaated ning kus sõidu ajal saab läbi videofilmi kaasa elada Jüri Kuuskemaa Tallinna legendidele. 

„Tallinnas sõidab nüüdseks ringi kokku 6 projektibussi – eelmisel aastal liinile jõudnud loodusebussid ning nüüd Tallinna vanalinnale pühendatud teemabussid,“ selgitas TLT juhatuse liige Otto Popel.

Ta nentis, et vanalinnale pühendatud busside idee pärineb ühissõidukite kasutajatelt, kes loodusteemaliste projektibusside järel esitasid ideid järgmiste teemabusside loomiseks.

Kuigi Tallinna Linnatransport on viimaste aastate jooksul olulises osas uuendanud kogu sõidukiparki, on jätkuvalt liinil sõitmas ka vanemaid sõidukeid, mille tehniline olukord ning ka visuaalne väljanägemine vajab reisijateveo mugavuse tagamiseks uuendamist.

„Busse renoveeriti nii tehniliselt kui ka kasutajamugavusi silmas pidades. Vanadele kulunud bussidele lisati kliimaseadmed ja USB-pistikud, uuendati sisevalgustust ning istmekatteid, mis on nüüd lihtsamini hooldatavad ja püsivad puhtamatena. Reisijate turvalisuse huvides lisasime bussi andurid ja liinivõrgu paremaks planeerimiseks uste juurde loendurid. Bussi sisemust uuendasime terviklikult Tallinna vanalinnast inspireeritud visuaalidega, mis eristuvad tavabussist ning annavad muidu kulunud sõidukile uue elu. Lisaks on bussides ekraanid, kust reisijad saavad sõidu ajal jälgida Jüri Kuuskemaa jutustatavaid Tallinna legende,“ kirjeldas Popel.

Ta rõhutas, et vanemate – aastaid liinil olnud bussidele uue elu andmine oli oluliselt soodsam kui vana bussi uue bussi vastu vahetamine. „Ehk renoveerides igati korralikke, kuid lihtsalt päevinäinud sõidukeid, optimeerime ülalpidamiskulusid ja anname sõidukitele pikema eluea,“ nentis Popel. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.