"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
FOTOD ERKI NOOL: Liikumine võiks olla ikka hoogsam kui jalutamine kaubariiulite vahel (0)
26. november 2021
Mats Õun

“Ega ilm pole kunagi takistuseks, tuleb leida selline sobiv riietus ja võin garanteerida, et pärast väljas käimist on enesetunne kordades parem,” veenis Tallinna spordihommikul linlasi liikuma olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi.

Vaata galeriid (33)

Seekord olid spordihommiku fookuses Tallinnas asuvad terviserajad, kus sai virgutavalt jalutada tuntud sportlaste juhendamisel. Pirita Spordikeskuse juures juhendas linlasi olümpiavõitja Erki Nool. “Üritasime ikkagi natukene hoogsamat jalutust teha kui näiteks poes kaubariiulite vahel,” rääkis Nool. “Iga natukese aja tagant õpetasin harjutusi, mida saab pärast ka iseseisvalt värskes õhus teha.”

Vaata galeriid (26)

Tondiraba pargis juhendas linlasi olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi. “Ega ilm pole kunagi takistuseks, tuleb leida selline sobiv riietus javõin garanteerida, et pärast seda väljas käimist on enesetunne kordades parem,” veenis olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi. “Tondiraba pargis tegime sellise väikese virgutuse ja kõnni, et ikka tervis parem oleks. Kõiglee eelnes väike soojendus, siis pool tundi kõndisime ja lõpetasime jalutuskäigu väikese lõdvestusega. Kokku võttis kõik nelikümmend minutit.”

Vaata galeriid (59)

Nõmme Spordikeskuses juhendas elanikke olümpiavõitja Irina Embrich ning Merimetsa terviserajal olümpiapronks Aleksander Tammert. Pakuti ka sooja jooki ja pirukat ning kõik osalejad said kingituseks kuupääsme ühte Tallinna hallatavasse spordikeskusesse.

Vaata galeriid (31)

Tänavu 26. novembril.traditsiooniline spordihommik tuletas meelde, et regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on kasulik nii kehale kui ka vaimule. Seitse aastat tagasi spordihommikute tava algatanud linnapea Mihhail Kõlvart kutsus nüüdki kõiki linlasi sündmusel aktiivselt kaasa lööma. „Spordihommikuga soovime inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on oluline aasta läbi ning ka pimedal ja külmal ajal leiab tervislikuks liikumiseks mitmeid võimalusi,” lausus Kõlvart. “Koroonaaeg seab küll jätkuvalt piiranguid ühisele sportimisele mõnes linna spordikeskuses, nagu see oli tavaks varem, kuid liikumist oma tervise heaks see kindlasti ei takista.”

Haridusasutused olid oodatud osalema väljakutses „Kükitades tugevaks ja targaks!“. Kükid koormavad suurt hulka lihastest ning on kasulikud kogu kehale. Eriti hea on regulaarne kükitamine siis, kui suur osa päevast tuleb istuda laua taga – seda tuleks teha vähemalt kord tunnis. Kükitamise väljakutse näol oli tegemist koolide ja lasteaedade mõõduvõtuga, kus iga osaleja teeb ühe minuti jooksul kükiharjutust nii mitu korda kui jaksab. Kükid loeti kokku ning parimat kooli ja lasteaiarühma ootas lisaks heale enesetundele ka meeldiv auhind. Ühtlasi on eesmärgiks jõuda ühise pingutusega vähemalt poole miljoni kükini.

“Me oleme näinud päris palju selliseid näiteid, kus inimesed, kes tavaliselt väga palju ei liigu või väljas ei käi sporti tegemas, on pärast osalemist spordihommikul hakanud palju rohkem liikuma ja spordiga tegelema,” ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “See ongi põhimõtteliselt meie eesmärk, et inimesed liiguksid rohkem, tegeleks enam spordiga, sest me teame, et see ongi tervise pant.”

Kõigil spordihommikul osalejail oli võimalik jagada oma tublidust ka sotsiaalmeedias #spordihommik ja osaleda loosis, kus on auhinnaks arvukalt kuupääsmeid Tallinna spordikeskustesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.