"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kiik vaktsineerimistõendist: üheksal kuul on palju pooltargumente (0)
26. november 2021
Mats Õun

Euroopa Komisjoni välja pakutud üheksa kuud vaktsineerimistõendi kehtivusajaks on mõistlik, nüüd on vaja leida Euroopas kokkulepe ka ühiseks läbipõdemistõendi kehtivusajaks, ütles neljapäeval ETV uudistesaates “Aktuaalne kaamera” tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Euroopa Komisjon tekitas neljapäeval segaduse teatades, et vaktsineerimistõendi kehtivusaeg on üheksa kuud. Eestis on see 12 kuud.

“Tegelikult segadust ei ole, sest algusest peale oli teada, et kellelgi ei ole kindlat teadmist, kaua esimesed vaktsineerimised mõjuvad. Oli riike, kes kehtestasid 12 kuu piiri, mõned riigid jätsid tähtajatuks. Ma arvan, et sellel üheksal kuul on väga palju pooltargumente,” rääkis Kiik.

“Hetkel arutelu käib, aga vaadates, et umbes poole aasta peal hakkab enamike vaktsiinide kaitse langema, eriti eakatel, kes kindlasti vajavad tõhustusdoosi, aga ka teistel täisealistel, kellel on samuti viiruse kõrge leviku tingimustes mõistlik tõhustusdoos ära teha, siis jätta periood kuue ja üheks kuu vahel, millal on võimalik tõhustusdoos teha, nii et tõend kehtib ja ka kaitse on tagatud, see on päris loogiline,” jätkas minister.

“Praegu on Euroopas kokku lepitud kuue kuu reegel. Kui mõni riik tahab endale teha teistsugust reeglit tõendi kohta, on see võimalik, kuid Euroopas reisides see tõend kaalu ei oma pärast kuue kuu möödumist. Praegu on Euroopas debati raskuskese vaktsiinitõendi juures, samal ajal käivad diskussioonid ka läbipõdemistõendi osas. Siin oleks samuti mõistlik võimalikult ühetaoline lähenemine ja praktika. Mõistlik on kokku leppida, sest viirus on sama, vaktsiinid on samad, inimese suhteliselt sarnased,” lisas Kiik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.