"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Kolm pealinna naist kaotasid kelmidele suure summa raha (0)
26. november 2021
Pealinn/Pilt on illustratiivne

Politsei asus neljapäeval uurima kolme juhtumit, kus Tallinnas elavad naised kaotasid järjekordsetele kelmidele tuhandeid eurosid.

Teisipäeval, 23. novembril helistati erinevatelt numbritelt Kristiines elavale 49-aastasele naisele, esitleti ennast SEB Panga töötajana ning väideti, et naise pangakontol toimuvad kahtlased tehingud. Nende peatamiseks küsiti naiselt tema internetipanga kasutajatunnust ja PIN-kalkulaatori koode, mille naine ka andis.

Selle tulemusena saadi juurdepääs naise pangakontodele ja tema nimele võeti laenukeskkonnast Bondora 5000 euro suurune laen. Lisaks tehti naise kontolt tuhandete eurode ulatuses ülekandeid võõraste inimeste kontodele. Kelmusega tekitatud kahju on vähemalt 24 000 eurot.

Teisipäeval, 23. novembril helistati Lasnamäel elavale 55-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Naisel paluti sisestada PIN-kood, et kontole saaks paigaldada kaitseprogrammi. Naine sisestaski PIN-koodi ja avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud ligi 15 700 eurot.

Kolmapäeval, 24. novembril helistasid Pirital elavale 58-aastasele naisele vene keelt kõnelevad naised, tutvustasid end Swedbanki töötajana ja üks neist palus tal sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud ligi 5700 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.