"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Põhja-Tallinnas tappis purjus naine tuttava mehe (0)
26. november 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Põhja tallinnas pidas politsei reedel kinni naise, kes purjus peaga tappis tüli käigus tuttava mehe.

Reede hommikul sai politsei teate, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänava korteris ründas joobes 52-aastane naine konflikti käigus temale tuttavat 48-aastast meest, kes suri saadud vigastusse kohapeal. Politsei pidas naise kinni.

„Tegemist on isikutega, kes on politseile varasemast tuttavad oma probleemse käitumise ja alkoholi kuritarvitamise poolest,“ ütles Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares. „Nüüd on see paraku päädinud ühe inimese surma ja teise kinnipidamisega,“ tõdes ta.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, kui sellega on põhjustatud surm. Kriminaalmenetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

„Reeglina pannaksegi taolised rasked kuriteod toime joobespäi ning teo toimepanija ja ohver on omavahel tuttavad,“ rääkis Vares. „Tekkinud konflikti lahendamiseks kasutatakse tavaliselt esimesena kätte juhtunud terariistana kastutatavat eset,“ lisas ta.

Käesoleva aasta jooksul on toime pandud 72 raske tervisekahjustuse tekitamist,15 tapmist ja viis mõrva.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.