"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud – uue piirkonnana on kaasatud Lõuna-Karjala (0)
26. november 2021
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.  

Valitsus on ootuspäraselt kinnitanud koroonaepideemia levikule uued restoranipiirangud.  

Hommikusel valitsuse täiskogu istungil toodi välja, et ilma koroonapassita peavad kohapealsed restoranid lõpetama alkoholi serveerimise kell 17.00 ja sulgema uksed kell 18.00.  

Ministrite rühm tegi koroonaepideemia eskaleerudes valitsusele ettepaneku, mille rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru (sotsiaaldemokraat) eile välja ütles.  

Kiuru hoiatas, et koroonaviiruse tõttu intensiivravis viibivate patsientide arv läheneb piirile, millest alates tuleks hakata operatsioone radikaalselt vähendama.  

Värskendatud määrus jõustub pühapäeval. Uue piirkonnana kehtivad piirangud Lõuna-Karjala maakonnale.  

Uus poliitika karmistab oluliselt näiteks baaride võimalusi tegutseda ilma koroonaarpassita, mis tähendab kaitset koroonaviiruse eest näiteks vaktsineerimisega. Praegu on joomine lubatud südaööni.  

Kiirsöögikohad, kohvikud ja muud söögikohad, kus ei kaubelda alkoholiga, võiksid olla avatud ilma koroonapassita nagu praegu.  

Piirangud puudutavad suurt osa Soomest. Uue piirkonnana kehtivad piirangud Lõuna-Karjala provintsile. Piirangutest on välja jäetud Põhja-Karjala, Savo, Kesk-Soome ja Kainuu maakonnad ning Lapimaa haiglapiirkond.  

Piirangud jätkuvad kõigis neis valdkondades, kus need on praegugi kehtivad. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.