"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Ravimiamet teatas mitmete ravimite tarneraskustest (0)
26. november 2021
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Ravimiamet teatas mitmete ravimite tarneraskustest, millest osadele puudub asendus teise sarnase toimega medikamendi näol.

Müügiloa hoidja Sandoz Pharmaceuticals d.d. esindaja teavitas ravimiametit Ferrum Lek 10 mg/ml siirupi tarneraskustest, mis kestab eeldatavasti detsembri alguseni. Ferrum Lek on rauda sisaldav preparaat, mida kasutatakse rauapuudusaneemia raviks. Teisi sama toimeaine sisalduse ja ravimvormiga ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga. 

Samal müügiloa hoidjal on tarneraskused ka Terbinafine Sandoz 250 mg tablettidega, mis on mõeldud seenhaiguste raviks. Tarneraskus kestab eeldatavasti detsembri lõpuni. Teised sama toimeaine sisaldusega alternatiivid on apteekides saadaval.

Müügiloa hoidja GlaxoSmithKline Dungarvan Limited esindaja teatas külmetusravimi Theraflu NT 1000 mg + 4 mg + 60 mg + 30 mg suukaudse lahuse pulbri tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti detsembri lõpuni. Saadaval on mitmed sama näidustusega alternatiivid, mille valiku osas peaksid patsiendid nõu pidama apteekriga.

Müügiloa hoidja Bausch Health Ireland Limited esindaja teatas ravimi Yellox 0,9 mg/ml silmatilkade tarneraskusest, mis lõpeb eeldatavasti 2022. aasta veebruaris. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.  

Müügiloa hoidja Gedeon Richter Plc. esindaja teatas Prednisolon-Richter 5 mg tablettide tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2022. aasta jaanuari lõpuni. Ravim on praegu veel apteekides saadaval. Teisi sama toimeaine sisaldusega suukaudseid ravimeid Eestis ei turustata. Ravimiamet, erialaselts ning ravimite hulgimüüjad otsivad võimalusi, et tagada tarneraskuse perioodil erandkorras sama toimeaine ja ravimvormiga müügiloata ravimi kasutamine. 

Müügiloa hoidja First Pharma OÜ esindaja teatas ravimi Diphereline 11,25 mg toimeainet prolongeeritult vabastava süstesuspensiooni pulbri ja lahusti tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Sama toimeaine sisaldusega alternatiiv müügiloa hoidjalt Ipsen Pharma on saadaval. Seda ravimit kasutatakse peamiselt eesnäärmevähi ravis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.