"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
FOTOD Tallinn tõi liinile uhiuued sotsiaaltransporditeenuse bussid (0)
26. november 2021
Aleksandr Guzhov

Täna, 26. novembril tutvustasid abilinnapead Betina Beškina ja Andrei Novikov ning AS-i Tallinna Linnatransport esindajad TLT bussidepoos uusi sotsiaaltransporditeenust osutavaid mikrobusse.

Vaata galeriid (45)

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on Tallinnas ligi 3400 sotsiaaltransporditeenuse kasutajat. „Teenus on suureks abiks inimestele, kes ei saa oma puude või erivajaduse tõttu kasutada ühistransporti. Sotsiaaltransporditeenus võimaldab neil ühiskondlikus elus aktiivsemalt osaleda ja parandab oluliselt ligipääsetavust vajalike sihtkohtadeni,“ ütles Beškina. „Liinivedudele on meil ligikaudu 750 sõidusoovi päevas, millest suurem osa on invatranspordi sõidud koolidesse, töökohtadesse ja teistesse igapäevaselt vajalikesse asutustesse. Igapäevaselt on töös ligi 100 bussiliini. Umbes kümnendiku ulatuses on ka juhuvedusid, mis on näiteks sõidud arsti juurde või taastusravikeskustesse.“

„Linna eesmärgiks on pakkuda abivajajatele kvaliteetset sotsiaaltransporditeenust ning nüüd võime oma bussipargiga vägagi rahule jääda,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Uued bussid on turvalisemad ja mugavamad, seal on kliimaseadmed ja toonitud aknaklaasid. Bussidesse mahub korraga kaks ratastooli. Bussijuht saab abistada inimesi turvavööde kinnitamisel ja eraldi kinnitatakse nii ratastool kui ka reisija.“

AS Tallinna Linnatransport (TLT) võttis pealinna sotsiaaltranspordi teenuse üle käesoleva aasta algusest. Kvaliteetse teenuse pakkumiseks viis TLT läbi hanke uute invabusside liinile toomiseks. Uute sotsiaaltranspordi busside hanke võitis VEHO AS.

Tegu on uute Mercedes-Benz Sprinter väikebussidega, millest kaks on 9-kohalised M1 väikebussid ja 14 on 16-kohalised M2 väikebussid. Kõik sõidukid on varustatud ratastooli tõstuki ja kahe spetsiaalse ratastooli kohaga. Busside kogumaksumus oli 978 400 eurot.

Uute väikebusside tutvustusel osalesid ka ratastoolides inimesed, kes said koha peal uue sõiduki võimalusi proovida. Uute bussidega jäädi väga rahule, hinnates neid mugavaks ja turvaliseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.