"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Karis: ligi 900 poliitvangi on Valgevene kurb reaalsus (4)
27. november 2021
Albert Truuväärt

President Alar Karis ütles Valgevene poliitvangide ja represseeritute toetuseks tehtud avalduses, et ligi 900 inimese poliitvangistuses pidamine on ühe Euroopa riigi kohta sügavalt kahetsusväärne ja kurb.

“Kutsun Valgevene võime üles poliitvange vabastama ja suhtuma lugupidavalt oma rahva tahtesse, kutsun neid nägema oma riigis muutuste vajalikkust. Olen mõtetes kõigi julgete inimestega, kes seisavad demokraatlike väärtuste eest ja on seetõttu repressioonide läbi kannatanud. Soovin meelekindlust nii neile kui ka nende lähedastele. Eesti nagu kogu Euroopa Liit jätkab nende toetamist ja survet Valgevene režiimile selle talumatu olukorra muutmiseks,” märkis Karis.

Karis rõhutas, et Eesti ei tohi unustada ega jätta märkamata kodanikuühiskonna esindajate represseerimist ja tagakiusamist, poliitilisi kohtuprotsesse, kodanikuühenduste ja vaba meedia hävitamist Valgevenes, mis saab kahjuks aina vähem tähelepanu.

Karise sõnul on imetlusväärne, et paljudel aktiivsetel valgevenelastel jätkub meelekindlust seista demokraatlike väärtuste eest ja trotsida kõiki repressioone, mis neid seetõttu tabavad.

“See nõuab vaprust, sest iga teisitimõtlejat Valgevenes ähvardavad režiimi jõuvõtted kuni kriminaalkaristuse ja vanglasse saatmiseni,” lisas Karis. “Me ei tohi unustada, et ka vabaduses olevate Valgevene inimeste hulgas on tuhanded, kelle õigusi on piiratud, kes on kandnud suuremaid või väiksemaid karistusi või sunnitud pagendusse. Hindame ja toetame Valgevene opositsiooni võitlust eksiilis.”

“Ajalugu on näidanud, et üksi kuritöö ei jää karistuseta, mõned kuriteod ei aegu, vastutus lasub kõigil neil, kes repressioone täide viivad. Soovitan teil peeglisse vaadata ja mõelda, millal inimlikkus ja ausus iseenda ja teiste suhtes teid maha jättis,” kritiseeris Karis.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vaatleja
2. dets. 2021 21:33
https://regnum.ru/news/polit/3432111.html Migrandid Valgevene – Poola piiril, aga ka Minskis.
Minu Arvamus
29. nov. 2021 04:36
Huvitav, kas Karis on Europarlamendi juhtfiguur, et tegeleb Valgevene probleemiga või on Eesti president, et tegeleda Eesti probleemidega? Võiks huvi tunda kasvõi pensionäride tervise ja toimetulekuga oma riigis. Ise ka juba oma aastatega selle lähedal. Brüsseli asi on Valgevenele koht kätte näidata, mitte Eestil. Kui mitte Valgevene ise Euroliidule, tema lodevuses koha kätte näitab.
ruteen
28. nov. 2021 11:56
radabnr.org/category/гістарычныя-дакумэнты/ Valgevene on ainus riik Euroopas, mille seaduslik valitsus asub eksiilis. Ivonka Surviłła on 1918. aasta 9. märtsil välja kuulutatud Valgevene Rahvavabariigi president eksiilis. 1997. aastal valiti ta Valgevene eksiilpresidendiks pärast seda, kui eelmine president, 80-aastane Jazep Sažyč ametist tagasi astus. Ta on seni Valgevene ainus naispresident ja ainus president, kes valitud pärast Valgevene iseseisvumist. wikipedia.org/wiki/Ivonka_Surviłła
Minu Arvamus
28. nov. 2021 03:58
ligi 900 poliitvangi on Valgevene kurb reaalsus . . . * Aga äri aetakse Valgevenega edasi. Raha ei haise.