"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Kohtla-Järvel tappis joobes mees enda tuttava (0)
27. november 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Kohtla-Järvel Järveküla tee korteris ründas laupäeva hommikul joobes 39-aastane mees tuttavat 50-aastast meest, kes suri saadud vigastusse kohapeal.

“Tegu on inimestega, kes on politseile oma probleemse käitumise ja alkoholi kuritarvitamise poolest varasemast tuttavad,” ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant.

Politsei pidas ründaja kinni. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

“Enamik tapmisi pannaksegi toime joobes peaga hetkeliste olmetülide ajendil, kui ühise alkoholitarvitamise käigus tekkinud konflikti lahendamiseks haaratakse esimene kätte juhtuv terariistana kasutatav ese,” rääkis Kliimant.

“Alkoholi liigtarbimine võimendab tihti inimeste riskikäitumist, mille tulemusena ei suudeta enam ümbritsevat adekvaatselt hinnata,” lisas Kliimant. “Mõtlematutel ja hetkeemotsiooni ajel toime pandud tegudel võivad olla traagilised tagajärjed, mis mõjutavad lisaks ohvrile sügavalt paljude lähedaste inimeste elu.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.