"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
FOTOD Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja praost Jaan Tammsalu süütasid Raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla (0)
28. november 2021
Ain Saarna

Täna süüdati Raekoja platsi kuusel traditsiooniline esimene advendiküünal. Küünla süütasid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaan Tammsalu.

Vaata galeriid (54)

„Kuigi  maailmas on palju ettearvamatust ja ärevust, mõtleme advendiküünalt süüdates mõistmisele, rahule ja tänule ning rõõmsale jõuluajale. Praegusel ajal on väga tähtis, et inimesed oleksid üksteise suhtes tähelepanelikud ning kingiksid üksteisele soojust ja positiivsust,“ sõnas Kõlvart. „Advendiajal tuleb teha kõik, et oleks vähem vastandumist ja negatiivseid emotsioone. Soovin, et jõulud saaksid kõigile tulla rahulikud ja turvalised.“

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise pidulikul üritusel laulsid Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tallinna koguduste koorid – Toomkiriku kammerkoor Laudate Dominum, Kaarli kiriku kontsertkoor Kammerkoor Canorus, Püha Vaimu kiriku kammerkoor, Peeteli kiriku kammerkoor, Viimsi kiriku kammerkoor, Jaani kiriku segakoor, Jaani kiriku kammerkoor, Kammerkoor Activa ja Tallinna Kammerkoor koorijuhtide Veljo Reieri, Pärtel Toompere ja Eve Padari juhatusel.

Alates reedest, 26. novembrist kuni 2. jaanuarini on avatud ka Tallinna jõuluturg. Traditsiooniliselt on jõuluturu ehteks ja keskpunktiks jõulupuu, mis peab tänavu juubelit: 580 aastat tagasi, 1441. aastal, püstitati just Tallinna Raekoja platsile Euroopa esimene jõulupuu. Nüüd on see komme levinud üle maailma ja saanud oluliseks osaks erinevate rahvaste jõulukommetes. Tallinna esindusväljakule sobiv kuusk leiti seekord Kuusalu vallast. Kuuse ehtimiseks kulus 300 erineva suurusega kuldset kuuli ja üle 3 kilomeetri valguskette. Jõuluturg on avatud iga päev kell 12-19, kuumi jooke pakutakse kuni kella 22-ni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.